Hanımlara haberler

Evde Saç Dökülmesini Önlemenin Yolu

Seyrek ve zayıflayan saçlar hakkında en güzel çözüm, saçlar için özel bakım yapmaktır. Saçınızın ilacı ise elbette E vitamini olacaktır. Saç dökülmesini önlemek ile ilgili kullanılabilir yöntemler konusunda en büyük detay, sürekliliktir. Ne kadar sürekli olarak bu uygulamayı yaparsanız, gerçekten başarılı bir şekilde siz de evinizdeyken saç dökülmesini önleyecek, saçınıza gerekli bakımı yapmış olacaksınız.

Saçınızda seyrelme, zayıflama ya da dökülmeler olabilir. Saç dökülmesini azaltmak için beslenme çok önemlidir. Günlük olarak besin değerleriniz nedir takibi zor elbette fakat ceviz, fındık, çörek otu yağı, havuç, yumurta, zencefil vb. birçok besinden de yararlanın ve tüketin.

sac bakımı
sac bakımı

Saçlarınızın diplerinin oksijene sahip olması önemlidir. İşte bu nedenle saç diplerinde oksijen fazlalığı için günlük 14 bardak su tüketmeye çalışın. Her gün en azından 10 dakika bile olsa saçlarınızı dışarıya çıkıp, açık havada havalandırmak önemli detaylardan biridir. 

Saç dökülmesine karşı E vitamini nerede bulunur?

Siz de pratik bir biçimde evde saç dökülmesini önleme yolu olarak tercih edeceğiniz şey, dışarıdan alacağınız e vitaminidir. Bunun içinse eczaneleri kullanabilirsiniz. Ortalama 5 TL civarında satılan E vitamin tüpü, saç bakımı yaparken kullanacağınız bir şey olabilir. Markanın önemsiz olduğu şekilde siz de 5 TL karşılığında alacağınız bu tip bir vitamin ile, saç dökülmesine karşı bakımınızı yaparken bu vitamini de karışıma dahil ederek saçlarınızın hem parlak hem de daha canlı, köklerinin daha güçlü çıkmasını sağlamış olabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ev dekorasyonu perde secimi

Evinize Perde Seçerken Dikkat Edilecekler

Evlerde olmazsa olmaz ve tabi ki göze çarpan detaylardan biri de perdelerdir. Perdeler, her evde, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir