Hanımlara haberler

Bulaşık Makinesinde Tasarruf Yapma Yolları

Bulaşık makineleri, her evde artık olmazsa olmazlardan biri olarak bilinir. Artık teknolojinin de ilerlemesiyle beraber elde, soğuk suyla bulaşık yıkamak hem ellere zarar veriyor hem de bulaşıkların yıkanmasında yeterli olmayabiliyor. Her evde olan bulaşık makinesinden nasıl tasarruf edilir?

Makine özelliklerinizin kapasitesini aşmamalısınız. Bulaşık makinenizin kapasitesi ne ise, o kadar bulaşık yıkamak önemlidir. Hem bu sayede verimli bir şekilde bulaşıkların yıkandığını görebilirsiniz hem de kullanım ömürlerinin de daha uzun olmasını sağlamış olursunuz.

bulasik makinesi enerji tasarrufu
bulasik makinesi enerji tasarrufu

Tabaklarınızı makineye koymadan önce temizlemeye önem verin. Bu sayede kaba kir yok olur. Bunun nedeni ise, daha az elektrik – su – deterjan kullanımı içindir. Böylece yıkama ile beraber makine kapağını açtığınızda da ferah bir temizlikten kaçınılmaz bir sonuç sizi bekleyecektir.

Elektrikten tasarruf etmek adına yapacağınız en iyi yollardan biri de sıcak su kullanmaktır. Bulaşık makinesi de sıcak su ile tabaklarınızı yıkar. Bu nedenle soğuk su girişi yerine doğrudan sıcak su girişini makineye bağlayarak, makinenin soğuk suyu sıcak su yapmasında ki harcayacağı enerjiyi azaltmış olursunuz.

Program seçiminde de hem tabaklarınız, cam ürünler için hem de makine ömrü için dikkat etmelisiniz. Ortalama 50 derece yıkama için verimli bir sıcaklıktır ve yeterli gelecektir. Sizlere de bunu önermekteyiz.

Dikkat edilesi şeylerden biri de düzenli bakımdır. Bütün elektronik eşyalarınızda düzenli olarak bakım yapılarak, bozulma sorunlarına karşı engel olabilirsiniz. Performans sorunlarınızı çözebilir ve de böylece makinenizin ömrünü de bir nevi uzatmayı başarmış olabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ev dekorasyonu perde secimi

Evinize Perde Seçerken Dikkat Edilecekler

Evlerde olmazsa olmaz ve tabi ki göze çarpan detaylardan biri de perdelerdir. Perdeler, her evde, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir