Hanımlara haberler

Yulaf ezmesi ile yüz maskesi nasıl hazırlanır?

Yulaf ezmesi güzel bir kahvaltılık olmasının yanı sıra, yulaf ezmesinin cildimiz için bir dizi faydaları vardır. Bu yazımda 3 yulaflı yüz maskesi tarifi sunacağım;

Tarif 1: Yarım su bardağı yulaf ezmesini alın ve bir mutfak robotu, kahve değirmeni veya blender kullanarak düz ve pürüzsüz toz haline getirin.  Sonra, bir kabın içinde, 2 yemek kaşığı bal ve ayran veya ¼ fincan yoğurdu karıştırın. Toz haline getirdiğimiz yulafın içine bu karışımı ekleyin ve hamur haline gelene kadar iyice karıştırın. Yüzünüzü temizledikten sonra, bu yulaf ezmesi maskesini yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekleyin ve ıslak bir bez kullanarak maskeyi yüzünüzden kaldırın.

Tarif 2:  ½ su bardağı sıcak su ve 1/3 bardak yulaf ezmesini karıştırıp bir kenara koyun. Başka bir kap alın ve 2 yemek kaşığı bal, 1 yumurtanın beyaz kısmını ve 2 çorba kaşığı yoğurdu karıştırın. Bu karışımı yulaf karışımının içine ekleyip, iyice karıştırın. Sonra bu maskeyi yüzünüze uygulayın. 10-15 dakika bekleyin. Sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın.

Tarif 3: Olgun domatesleri, çekirdeklerini çıkarmadan ince ince kıyın. Doğradığımız bu domateslere bir çay kaşığı limon suyu ve 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi ekleyin. Mutfak robotu yada blender yardımıyla macun kıvamına getirin. Hafif bir temizleyici ile yüzünüzü temizleyin ve göz çevrelerinize gelmeyecek şekilde bu macunu tüm yüzünüze uygulayın. 10 dakika bekleyip, ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir