Hanımlara haberler

Yıpranmış saçlarınıza doğal çözümler

Bayanların en çok önem verdikleri bölgelerinin başında gelen saçlarına verilen model ve renk kadar yapılacak bakımda çok önem taşımaktadır.
Saç bakımı hakkında bilgilenmemiz saçlarımızın yıpranıp kurumasına ve kırılmasına karşı alınacak basit önlemlerle mümkün olacaktır. Yıpranmış saçlar kuruyan saç tellerinin incelmesi, saçın dökülmesi, saç kırıklarının artmasıyla kendini belli eder. Saçlarınızın yıpranmasının nedenleri arasında yer alanlar vitamin ve protein eksikliği, kireçli sular, saç kurutma makinalarının fazla kullanılması, saçı ıslakken taramak, evde kullandığınız düzleştiriciler, bilinçsiz kullanılan ilaçlar, güneş ışınlarına fazla süre maruz kalmak ana sebepler olarak uzmanlar tarafından kabul edilmektedir. Yıpranmış ve kurumuş saçlarınıza doğal çözümlerle istediğiniz formu kazandırabilirsiniz. Yıpranmış saçlarınıza kolaylıkla uygulayabileceğiniz ve etkisi kanıtlanmış kürleri uygulamanız sağlıklı saçlarınızı geri kazanmanızı sağlayacaktır.
Saçınızı yıkadıktan sonra 3 çorba kaşığı bal, 1 çorba kaşığı zeytinyağı karışımını nemli saçınıza masaj yaparak tatbik edin ve 12 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayın.
Ezilebilecek olgun bir muzu püre haline getirin daha sonrasında 1 çay kaşığı badem yağı karıştırılarak saçlarınıza freksiyon yaparak tatbik edin. 15 dakika bekledikten sonra maden suyu ile durulayın. Şampuan ve kreminizi kullanarak işlemi sonlandırabilirsiniz.

yipranmis-sac

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir