Hanımlara haberler

Yeşil kil maskesi

kil-maskesi-2

Cildinizde oluşan sivilce, leke, siyah nokta ve kırışıklıklar… Her biri biz kadınlar için ayrı bir dert. Her zaman onlardan kurtulmanın yollarını arar dururuz. Pahalı kremler, lüks güzellik salonlarının tek çare olduğunu düşündüğümüz de olur, ancak unutmayın, o pahalı kremlerin birçoğu, marketlerde satılan krem ve maskelerle aynı içeriklere sahiptir. Cildinizde bulunan akne ve lekelerden kurtulmak istiyorsanız, doğal malzemelerden yararlanmayı deneyebilirsiniz.

Kilin, cildimize faydası birçoğumuz tarafından bilinir. Ancak bilmeyenler için söylüyorum, kil, özellikle yeşil kil sivilce, leke ve akne izlerinden kurtulmanıza yardımcı olur. Düzenli kullanımda, daha sıkı, daha ışıltılı ve daha berrak bir cilde kavuştuğunuzu görebilirsiniz. Peki bu yeşil kil maskesi nasıl yapılır?

Yeşil Kil Maskesi Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı yeşil toz kil
  • 1 tatlı kaşığı maden suyu
  • Birkaç damla limon suyu

Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın ve temizlenmiş cilde uygulayın. 15 dakika kadar maskeyi cildinizde bekletin. Maskenin kurumaya başladığını göreceksiniz. Maskeyi çıkarmak için ılık sudan yardım alabilirsiniz. Daha sonra cildinizi maden suyu yardımı ile yıkayın ve doğal haline bırakın, havlu ile cildinizi kurulamak yapacağınız büyük bir yanlış olacaktır.

Cilt tipinize bağlı olarak; kuru ciltlerde haftada 1 gün, karma ve yağlı ciltlerde haftada 2-3 kez olmaz üzere uygulanması tavsiye edilen yeşil kil maskesi, 1 ay düzenli kullanım sonrası ciltteki sivilce, akne ve lekelerden kurtulmanıza yardımcı olur. Toz kil cildiniz ve gözeneklerinizi temizler, maden suyu cildinizin sıkılaşmasına yardımcı olur. Limon suyu ise cildinizin renginin düzenlenmesini sağlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir