Hanımlara haberler

Yaza özel saç bakım önerileri

Her bayanın saçları her şeyden önemlidir ve bir bayan saçları ne kadar iyiyse kendini o derece mutlu hissedecektir. Bayanlar için saç bakımı zor olmakla birlikte masraflıda olabilir. Bayanlar saçlarını özellikle yaz aylarının yıpratıcılığından korumadıkça yapacakları bakım masraflarıda o denli artmaktadır bu nedenleri göz önüne alındırğında yaza özel yapılacak bakımlar tüm bayanları mutlu edecektir. Bunları maddelersek şöle olacaktır;

Bayan saçları uzun olması sebebiyle elektriklenme olabilir buda saçlarda kralmalara ve göze hoş gelmeyen görüntüler oluşturur. Saçlarınızı yıkadıktan sonra yumuşatıcı kremler saçlarınıza yapacağınız masaj bu kırılmaları önlyeyecektir.

Güneşte çok uzun süre kalmanız saçlarınızı soldurabilir ve bu solgunlukları engellemek için elle yapılan saç maskeleri kullanılmalıdır.

Yaz aylarında çok sık ıslanan ve kurutulan saçlar için fön makineleri iyi seçilmeli ve saçlarınıza çok yakın tutulmamalıdır. Öncelikle havlu ile nemli hale getirilerek saçlarınızın gücünü koruyabilirsiniz.

Yaz aylarında doğrudan güneş ile temastan kaçının ve saçlarınızı korumak için mutlaka sapça takın.

Saç uçlarınızdaki kırılmalar için biraz daha bekliyerek yaz sonu bu kırıkları aldırmanız daha faydalı olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir