Hanımlara haberler

Yaşınıza Uygun Oje Seçimi

Yaşınıza Uygun Oje Seçimi

Bayanların küçük yaştan beri güzel görünmek için yapmadıkları şey kalmamıştır. Güzelliklerine önem veren bayanların en sıklıkla kullandığı makyaj malzemeleri arasında ojeler yer alır. Çocuk yaştan tutun da ihtiyarlayana kadar bayanların en çok kullandığı makyaj malzemesi olan ojeler bayanların tırnak bakımına verdiği özenin en önemli göstergesidir. Ellerimiz yaşlandıkça kırışmaktadır ve yaşımızı ortaya çıkarmaktadır. Daha genç görünmek için oje seçimine dikkat etmek gerekmektedir. Her yaşın kendine uygun oje rengi vardır.
Mint-Yeşili-Oje-Renkleri-ve-Örnekleri-9
Yirmili ve otuzlu yaşlardaki kadınlar daha dikkat çekici olabilmek için metlik renklerdeki ojeleri tercih etmeliler. Hafifi yuvarlak bir şekil verdikleri tırnaklarının boyutunu orta uzunlukta tutmalılar. Tırnaklarına oje sürmeden önce mutlaka koruyucu kullanmaları gerekmektedir. Kemik rengi ve metalik yeşil yirmili ve otuzlu yaşlardaki bayanların kullanacağı oje renkleri olabilir. Bu yaştaki bayanlar birbirinden farklı renkteki ojeleri kombinleyebilirler. Tırnaklarına çeşitli geometrik desenler uygulayabilirler.

Kırklı ve ellili yaşlarda iseniz yenilikler denemek pek uygun olmaz. Bu yaştaki bayanlar tırnaklarını oval ve uzun bir şekilde tutmalılar. Daha kadınsı ve genç görünmek isteyen bayanlar kırmızı tonlarının yanında mor rengi de kullanabilirler. Tırnaklarının kırılmasını engellemek için bir kat güçlendirici sürüldükten sonra koyu tonlarda ojeler sürülebilir. Parlak renklerden uzak durulmalıdır.
pastel turuncu oje
Altmışlı yaşlardan sonra eller ve tırnaklarda yaşlılık belirtileri ortaya çıkar. Bunun için tırnakların ve ellerin daha canlı ve genç görünmesi isteniyorsa koyu renklerden kaçınılmalı ve pudra tonlarının yanında açık renkler tercih edilmelidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir