Hanımlara haberler

Yağlı saç bakımı nasıl yapılır

Kadınların fiziksel görüntüsünde saçlar büyük oranda önem taşır. Yağlı saç tipini sahip olan kadınlar doğal olarak bu durumu sıkıntı olarak görmekte ve rahatsızlık duymaktadır. Yağlı saçlar sadece ilk yıkandığında kolay şekil alır. Biraz terleme ve kirlenme sonucunda anında saç deriye yapışır ve şekilden çıkar. Bu durumda yağlı saç bakımı nasıl yapılır diye merak eden kadınlar için yağlı saç tipinde birinci kural yıkama şeklidir.

Yağlı saç bakımı Nasıl Yapılmalı
Yağlı saç bakımı Nasıl Yapılmalı

Saçlar yıkanırken ıslatıp sonra şampuanlandığında bu durum saç derisinin yeterince temizlenmesini engellediğinden yağlı saçlar için uygun yıkama şekli değildir. Bu tip saç şekline sahip olan kişiler saçı ıslatmadan önce şampuanı sürüp deriye masaj yaparak yıkayıp ardından su ile ıslatmalıdır. Böylece saçın daha az ve daha geç yağlanacağını görmüş olacaklar. Bununla birlikte alınabilecek önlemler, sıcak su yağ oranını arttırır. Bu nedenle saç yıkanırken ılık su tercih edilmelidir. Şampuan kremsiz olmalıdır. Aksi halde saçtaki yağ oranı oldukça artar. Fakat saçlar gereğinden fazla sertse, saç kremini mümkün olduğunca saç uçlarına yedirmek yeterli olacaktır. Saç derisi gece daha çok yağ salgıladığından saçı yatmadan önce değil sabah erken saatte yıkamak daha faydalıdır. Saç fırçası yağı kökten uca doğru dağıttığından kötü bir görünüm oluşmasına sebep olur. Bu nedenle sadece tarak kullanılması gerekir.

Yağlı saçlar sık aralıklarla yıkanmalıdır. Ancak kullanılan şampuanın protein ve yağ içermemesi gerekir. Aksi halde saçlarınızı yağdan arındırmak yerine daha çok yağlanmasına sebep olursunuz. Eğer hiçbir şekilde saçlardaki yağ sorununu çözümleyemiyorsanız ve bu durum sizi aşırı rahatsız ediyorsa bir uzmandan yardım alarak önerdiği tedavi şekli ile sorunu çözümleyebilirsiniz. Son olarak yağlı saç bakımı nasıl yapılır sorusuna verilebilecek en önemli tavsiyeler arasında, gün içinde aşırı saç yıkamaktan sakınılmalıdır. Çünkü sık yıkanan saçların, yağ dengesinde bozulmalar meydana gelecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir