Hanımlara haberler

Sivilceli ciltler ve tedavisi

sivilce-lekeleri

Sıcak mevsimlerde cildiniz konusunda hiç problem yaşamasanız da, kış geldiği anda sivilce dünyasına ani bir giriş yapıyorsunuz. Soğuk havalarda artan sivilce sayısı, daha çok makyaj yapmanıza ve gözeneklerinizi daha çok tıkamanıza neden olabiliyor. Peki kış aylarında artan bu sivilcelerin nedeni ne olabilir ve tedavisi için neler gerekir? Merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

NEDENİ NE OLABİLİR?

Yoğun kuruluk bu sorunu tetikleyen en önemli nedendir. Gözeneklerin kenarları, yağları depolayan minik tüpler gibidir. Her zamankinden daha fazla kuruyan cilt, ürettiği yağı hapseder ve sivilceye neden olur. Buna ek olarak, bazı sivilce önleyici ürünlerin( ki tümü yağ emici benezoil peroksit ve retinol içerir) kurutucu etkisi bir de kuru havanın yıkıcı etkileri ile birleştiğinde ciltteki tüm nemin hızla boşalmasını sağlar. Yani uygulamaya çalıştığınız tedavi her ne ise fazlasıyla geri teper. Herhangi bir şekilde cildinizin kurumasına neden olduysanız, o da eski dengesini geri kazanmak için çok daha fazla yağ üretmeye başlayacaktır.

AKNE TEDAVİSİ

Gözenekleri tıkayan yağ tabakasını günlük olarak peeling uygulayarak yok edebilirsiniz. Böylece ölü deri problemini cildinizi tahriş etmeden ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun yanı sıra, sivilce tedavisi amacıyla kullandığınız ürünleri haftanın yedi günü sürekli uygulamak yerine, süreyi iki günde bire düşürün.

Ancak şikayetlerinizin arttığı dönemlerde düzenli olarak nemlendirici kullanmayı sakın ihmal etmeyin. Böylece cildinizin nemini yenileyebilirsiniz. Mümkün mertebe güneş koruyucu özelliği de olan bir ürün tercih etmenizde fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir