Hanımlara haberler

Sivilcelerin giderilmesi için Hardal

Çok güzel bir yüze sahip olabilirsiniz, ama cildinizde sivilceler varsa, kendinizle hiç de övünmeyin! Sivilceler için çeşitli geleneksel ve alternatif çözümler vardır, ancak bunlar arasında en etkili hardal olup. Bu yazıda, sivilcelerin ortadan kaldırılması için hardalı nasıl kullanacağımızı anlatacağız;

1. İki yemek kaşığı yoğurt, iki yemek kaşığı toz zerdeçal, iki yemek kaşığı şeker ve 1 yemek kaşığı hardalı alın. Malzemelerin miktarını doğru aldığınızdan emin olun. Daha az yada daha çok miktarda malzeme almak doğru sonuca ulaştırmayabilir.

2. Tüm malzemeleri geniş bir kapta karıştırın.

3. Karışımı hazırlandıktan sonra, hafif bir temizleyici ile yüzünüzü temizleyin. Yüzünüzü temiz bir bez veya havlu ile kurulayın. Temiz yüzünüze hazırladığımız karışımı uygulayın. Yüzünüzün tümüne eşit bir biçimde uyguladığınıza emin olun. Sonra, yumuşak dairesel hareketler kullanarak cildinize masaj yapın. Yüzünüzdeki sivilce olan bölgelere daha fazla masaj yapın.

4. Beş dakika boyunca masaj yapmaya devam edin. Sonra 30 – 45 dakika cildinizin bu karışımı emmesi için bekleyin.

5. Cildiniz karışımı tamamen emdikten sonra, ılık su ile maskeyi yıkayın. Maskeyi yüzünüzden tamamen temizledikten sonra, yüzünüzü birde soğuk su ile yıkayın. Ilık suyla gözenekleriniz açıldığı için daha sonra soğuk su ile yıkamak açılan gözeneklerinizi kapatacaktır.

6. Maksimum fayda sağlamak için bu anti-sivilce maskesi, akşamları günlük uygulanmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir