Hanımlara haberler

Sivilcelere özel cilt bakımı

Sivilceler ergenlik döneminde yanak, alın ve burun görüntüsü açısından ciddi bir problemdir. Derinin altındaki yağ bezleri sivilcenin filizlenmesine sebep olur. Gözeneklerde kir ve tozların birikmesiyle de siyah nokta oluşur. Cildi sivilcelerden korumak için özel bakım yapılmalıdır. Özellikle kükürt sabun kullanılması yağ bezleri temiz tutmak için etkilidir. Limon suyu da etkilidir. Cildin nefes alması, gözeneklerin temizlenmesi için gece yatmadan önce mutlaka yüz temizlenmelidir.

Gözeneklerin açılmasını için yüzünüze güzel bir buhar banyosu yapın. Daha sonra kil maskesi uygulamak yüzünüze iyi gelecektir. Sivilceler kalıcı izler bırakırlar. Yüzünüzü salatalık suyu ile silerek bu izleri bir ölçüde geçirebilirsiniz. Aynı zamanda bal ve kükürt karışımlı maske uygulamak da iyi gelmektedir. Hafif bir temizleme jeli ile günde 2 kez yüzünüzü yıkamanız, sivilcelerinizin oluşumunu önleyecek ve aknelerinizi azaltacaktır.

Yağlı saçlar akneyi kötüleştirebilir. Bu yüzden özellikle alın çevrenize yağlı saç spreyleri kullanmamaya özen gösterin. Saçlarınız uzunsa, uyurken saçlarınızı yüzünüzden uzaklaştırın. Nemlendirici, güneş kremi, bir takım kozmetik ürünler alırken gözenekleri tıkamayan ürünleri tercih edin. Yüzünüzü bir yüz fırçasıyla yıkayın. Fakat çok sert olmasın, bu cildi tahriş edip siyah noktaları artırır.

Stres sivilce oluşumunu tetikleyebilir. Sorunlarınızı ailenizle, arkadaşlarınızla yada uzman biriyle konuşarak çözmeye çalışın. Düzenli egzersiz yapmak kan dolaşımını hızlandırır ve sivilcelerinizin azalmasına iyi gelir.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir