Hanımlara haberler

Sivilceler için evde neler yapılabilir?

İnsanların cilt güzelliklerini kapatan en olumsuz etkenlerden birisi de sivilcelerdir. Sivilcelerden kurtulmak için b ir Dermatoloji Uzmanına görünmeniz, Dermatoloji Uzmanının sizlere önereceğini kremleri kullanmanız önemlidir. Bununla beraber sivilceler için özel teknikler, yollar da bulunmaktadır. Ancak evde yapılması gereken bazı uygulamalar da bulunuyor. Sivilceler için evde yapılması gereken uygulamaları sırayla yazıyoruz…

Dermatolog kontrolü doğrultusunda sizlere önerilen, verilen kremleri düzenli bir şekilde evinizdeyken kullanmanız sizlere çok büyük yarar sağlar. Ancak bu kremler, cilde karşı etkilerinin yoğun olmasından dolayı ilk başlarda tahriş vb. sorunları meydana getirebilir. Bu problemler, normal problemler olup kısa zaman içerisinde kendiliğinden çözülecektir. Bu nedenle bu tür kremlerin haftalık 2 defa kullanımı, ilk başlarda uygundur.

Sivilcelerinizin yüzeysel olarak görünmesi, böyle izlerin olması gibi problemlerinizi aynı zamanda evde yapacağınız limon ve sirke karışımıyla da giderebilirsiniz. Ev ortamı içerisinde rahatlıkla yapılacak en uygun bir doğal tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemini şu şekilde uygulayabilirsiniz;

Ayarlayacağınız bir litre su içerisinde bir yemek kaşığı kadar sirke ya da limon ekleyerek karışımı sivilcelerinize uygulamanız yeterlidir. Uygulamayı pamuk yöntemiyle yapabilir, pamuğa dökeceğiniz birkaç damlalık bu karışımı sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa uygulayabilirsiniz. Ortalama 1 hafta kadar buzdolabında bozulmadan saklama süresi mevcuttur.

Evde yapılacak sivilceye tedavi yöntemlerinden bir başkası da baldır. Balın etkisi, anti bakteriyel özelliği olmasından dolayı sivilcelere de faydalı gelecektir. Cildinize süreceğiniz balın etkisini 20 dakika boyunca bekleterek görebilirsiniz. 20 dakikadan sonra güzelce yıkamanız yeterli olacaktır. Ayrıca dilerseniz eğer ev ortamı içerisinde soğan suyu da kullanarak, sivilcelerinizin hafif kırmızımsı olduğu dönemlerde kullanarak başarılı tedavi yöntemini de kendiniz evde kendi başınıza yapabilirsiniz.

Bu saydığımız yöntemler doğal yöntemler olmasından dolayı herhangi bir hekime danışmadan da yapılabilir yöntemlerdir. Şimdiden tüm bayanlara geçmiş olsun diyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir