Hanımlara haberler

Selülitten kurtulmanın yolları

Bayanların ortak sorunu olarak dikkat çeken selülitten kurtulmak için sizlere vereceğimiz uzman tavsiyelerini uygulamanızın faydalı olacağını düşünüyoruz.
Yaz aylarında plaj kıyafetlerimiz ve mini eteklerimizi kullanmaya başladığımızda daha çok dikkatimizi çeken ve rahatsızlık yaratan selülit tedavisi için kış aylarından alınacak tedbirler faydalı olacaktır.
Sağlığımız için çok büyük önemi olan su tüketimi selülit tedavisinde de çok önemlidir. Su direk tüketilmeli veya su yönünden zengin üzüm, mango bolca tüketilmelidir.
Vücudumuzun sıkılığını korumak için A ve C vitamini içeren meyve, sebze tüketimine ağırlık verilmelidir.
Sabahları yapacağınız özellikle kalça ve bacak kaslarınızı kuvvetlendirecek egzersizler selülit oluşumunu engelleyeceği gibi görüntünüz için çok önemli olan iki bölgenin daha diri olmasını sağlayacaktır.
Tuz alımının dengelenmesi selülitin oluşmasını engelleyecektir.
Kozmetik firmaları tarafından satışı gerçekleştirilen selülit kremlerinden kullanıyorsanız sizlere tavsiyemiz kremi uygulamadan önce peeling yaparak ölü hücreleri temizlemeniz olacaktır.
Son yıllarda uygulanan Liposuction yani yağ aldırma işlemi ile yapılan uygulamaların selülit tedavisine de faydasının olduğu bilinmektedir.

selulit-tedavisi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir