Hanımlara haberler

Selülitin mi var?

Birçok kadını hayata küstüren sebeplerden biridir selülit. Bacak bacak üstüne atamazsınız, bacaklarınızı gizlemek için birbir türlü çare ararsınız. Gelelim selülitin sebeplerine. Kadınların genel problemi hormonlardır. Selülit sorununda da yine hormonların etkisi vardır. Selülit bir östrojen grubu hormonu olan folikülin hormonunun artışı sonucunda meydana gelen bir tıp hastalığıdır. Yağ hücrelerinde depolanan fazla miktarda yağ, östrojen hormonu ile etkileşerek yağ hücrelerinin genişlemesine sebep oluyor. Böylelikle kan dolaşımı düzensizleşiyor. Kan dolaşımı düzensizleşince, dokulara daha az oksijen gidiyor. Ve bundan dolayı cilt yüzeyi elastikiyetini kaybediyor. Sonuç selülit!

Tabi ki selülit bir gecede meydana gelen bir hastalık değil. Bir çok faktör selüliti tetikliyor. Bunlardan bazıları; genetik eğilim, yaş, kilo almak, gebelik, spor yapmamak, östrojen hormu bozukluğu.

Selülitten korunmak için düzenli spor yapmalı ve asgari günde 1,5 litre su tüketmelisiniz. Selülitli bölgelerinize elinizle masaj yapın. Mümkün olduğunca az tuz tüketin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir