Hanımlara haberler
ANASAYFA / Güzellik / Sağlıklı Tırnakların Sırrı

Sağlıklı Tırnakların Sırrı

Sağlıklı Tırnakların Sırrı
Sağlıklı tırnaklara sahip olmak herkesin arzuları arasında yer almaktadır. Sağlıklı tırnaklar için sık oje süren biri iseniz ara sıra oje sürmeye ara vermeniz gerekmektedir. Tırnak boyalarını tırnaklarınızda uzun süre tutmanız durumunda tırnak köklerine zarar verebileceği gerçeğini asla unutmamanız gerekmektedir. Bir şey açarken tırnaklarınızı kullanmamalı ve tırnaklarınızın yıpranmasına neden olmamalısınız. Sağlıklı tırnaklara sahip olabilmek için A vitamini ve kalsiyum bakımından zengin besinlerle beslenmeniz gerekmektedir. Hidroklorik asit eksikliği tırnaklarınızın ikiye ayrılmasına neden olmaktadır. Tırnaklarınızın sağlıklı olması için hidroklorik asit eksiğinizi tamamlayıcı besinleri de tüketmeniz önerilmektedir.
tirnak-mkle2
Tırnaklarınızın kırılmasını istemiyorsanız aynı zamanda sıvı alımına da özen göstermelisiniz. Bol bol su içmeyi asla ihmal etmeyin. Temizlik ya da bahçe temizliği yaparken kimyasal maddelerin tırnağınıza zarar vermemesi için eldiven giymelisiniz; çünkü zararlı kimyasallar tırnaklarınıza zarar verebilir. Tırnaklarınızda beyazlıklar varsa tırnağınızı sirke ile ovmanın ne kadar faydalı olacağını göreceksiniz. Tırnaklarınız güçlensin istiyorsanız sarımsağı ezerek tırnaklarınızda bekletebilirsiniz.

Tırnaklarınızın kırılmasının önüne geçmek istiyorsanız 5 damla iyodini, 8 damla limon suyu ve 1 diş ezilmiş sarımsağı karıştırıp tırnaklarınıza sürün. Bu kürü tırnaklarınızda bir gün boyunca bekletin ve ardından ılık su ile durulayın. Bu kürü 15 gün boyunca uygulamanız durumunda tırnaklarınızı güçlendirmelisiniz. Bütün bu kürleri uygulamanın yanı sıra tırnaklarınızın sağlıklı, bakımlı, güçlü olması için beslenmenize de son derece özen göstermeniz gerekmektedir.
tırnako3

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

meme kanseri onleme yollari

Meme Kanserine Karşı Çıkmak İçin Önlemler

Kadınlarda görülen kanser türlerinden biri olan meme kanseri, her kanser gibi erken tanı konulmaması durumunda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir