Hanımlara haberler

Saçlarınızla ilgili doğru bildiğiniz yanlışlar

Bayanların ilk bakışta dikkat çeken ve en çok önem verdikleri bölgelerden biri olan saçları hakkında kulaktan dolma bilgilerle doğru bilinen fakat yanlış olan bazı konuları sizler için araştırdık.

Halk arasında yaygın olarak söylenen saçını çok kestirirsen çabuk uzar sözünün aslında doğru olmadığı ve saçınızın aylık ortalama 1 cm uzadığı uzmanlar tarafından kabul edilmiştir. Saçınızı çok kestirmek yerine uçlarındaki kırıklarını aldırmanız saçın daha sağlıklı ve gür gözükmesini sağlayacaktır.
Beyaz saç telinin koparılması halinde tüm saçların aklaşacağı yönündeki rivayetin aslında hiç bir dayanağı yoktur. Sürekli saçlarınızı koparmanız kıl köklerine zarar vereceği için kopardığınız bölgede saç çıkmamasına neden olabilir. Sizi rahatsız eden birkaç saç telinizi koparmak yerine kesmeniz uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.
Sürekli aynı şampuanı kullanmak doğru bilinen yanlışlar arasındadır. Aynı şampuanı kullanmanıza rağmen bahar aylarında dökülemeye başlayan saçlarınıza saç dökülmesini önleyici bir şampuan kullanabileceğiniz gibi saçlarınızı boyattıktan sonra boyalı saçlar için şampuan kullanmanız gerekecektir.
Soğuk suyla saçlarınızı yıkamamanın saçları daha parlak gösterdiği söylenmektedir. Aslında soğuk su ile saç yıkanmasında saç telleri değil saç deriniz etkilenmektedir. Sıcak suyla yıkadığınızda derideki gözeneklerin açılarak kiri dışarı atması sağlanmalı ardından soğuk su ile şok yapılarak saçlarınızın parlak görünmesi sağlanabilmektedir.

Sac-Sorunlarina-pratik-cozumler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir