Hanımlara haberler

Saçlarınızı Zararlı Etkilerden Koruma Yolları

Saçlarınızı Zararlı Etkilerden Koruma Yolları
Saçlarınızı zararlı etkilerden korumak için önlem almamız gereken yöntemler bulunmaktadır. Saçlarınıza sık sık dokunmak; elinizi saçlarınızda gezdirmek saçlarınızda yağlanmaya neden olmaktadır. Ellerinizi saçlarınızdan uzak tutarak ve saçlarınızı şampuanlama süresini daha geç gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Saçlarınızı taramak da saçlarınızın çabuk yağlanmasına neden olan etmenler arasında yer almaktadır. Saçlarınızı tarama işleminizi de aralıklı gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Kıvırcık saçlarınız varsa daha geniş ağızlı taraklardan yararlanmanız gerekmektedir.
denizde-saclari-koruma-yollari
Saçlarınızı durularken eğer saç diplerinizde şampuan kalıntısı kalırsa kaşıntıya sebep olabilmektedir. Kaşıntının önüne geçmek için durulama sürenizi uzatarak saçlarınızı şampuandan tam olarak arındırmanız gerekmektedir. Saç bakım ürünleri arasında yer alan silikon saça canlılık verse de sık kullanılma sonucunda saçta cansızlık ve matlık oluşumuna neden olabilmektedir.

Antioksidan lavanta sütü de seç için oldukça faydalıdır. Saçınızı canlandırmasına rağmen her ürünün fazlasının zararlı etkileri bulunduğu gibi bu ürününde fazlasının zararlı etkileri bulunmaktadır. Saçlarınız boyalı ise boya koruyucu şampuan tercihleri ile saçlarınızı koruyabilir ve parlaklık kazandırabilirsiniz. Dilerseniz saçlarınızda bakımlı bir görünüm kazandırmak için hacim kazandırıcı bir şampuan tercihinde bulunabilirsiniz. Saçlarınızda mat bir görünüm varsa mutlaka saçınızdaki tam durulamama sorunundan kaynaklandığını unutmayın. Saçınızı temizleme ve şampuandan arındırma sürenizi arttırarak saçınızdaki matlıklara son verebilirsiniz. Saçınızın rengini açmak için saç açıcılardan fazla yararlanmamalısınız. Aksi taktirde saçınızın kimyasal maddelere maruz kalması durumunda saçınıza beklediğinizden fazla zarara sebep olabilirsiniz.
denizde_saclari_koruma_yollari_1

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir