Hanımlara haberler

Saç rengini nasıl korursun?

Genelde kadınlar saç bakımı için ayda bir kere kuaföre gider ve saç bakımı yaptırırlar. Bu hem zaman hem para kaybıdır bana göre. Peki hem para hem zaman kaybetmeden saç rengimizi nasıl koruyacağız? Sizin için uzmanlara sorduk.

Saç serumu kullanmak; İster geçici boya kullanıyor olun, isterseniz kalıcı boya, saç serumu ile saç renginizi kolayca koruyabilirsiniz. Eğer saçınıza biraz parlaklık vermek ve saçınızı nemlendirmek istiyorsanız açık renkli bir serum kullanmanızı öneririm. Böylece saç renginiz sabitlenir. Uzmanlar saç serumu ile kendi saç renginiz ve boya rengi arasında yumuşak bir geçiş yaparak, saç diplerinizin göz batmasını önleyebileceğinizi söylüyor.

Doğal boyaları tercih edin; Malum kalıcı boyalar ile sık sık dip boyası yaptırmanız gerekiyor. Bunun yerine organik boyaları tercih etmeniz daha akıllıca. Uzmanlar, organik boyalar yıkandıkça saçınızdan akacağı için, saç diplerinizin daha az dikkat çekeceğini söylüyor. Eğer saçınızda şuanda kalıcı boya varsa, saçınız uzadıkça diplerine doğal boya yapabilirsiniz.

Gece bakımı yapın: Cildimiz gibi saçımızda bakım ister. Saç rengini korumanın en önemli püf noktası, saçları düzenli olarak nemlendirmektir. Bu nemlendirme işlemi için de en uygun zaman dilimi gecedir. Uyurken saçınız nemlendiriciyi daha iyi çeker ve daha etkili olur. yalnız nemlendiriciyi saç diplerinize sürmeyin. Ve nemlendiriciyi sürdükten sonra saçınızı topuk yaparak uyuyun.

Saç maskesi yapın; Saçınıza haftada bir kez B Vitamini ve UV koruyucuları içeren bir saç maskesi yapın. Böylelikle saç renginizin solmasına yol açan çevresel faktörlere karşı saçınızı koruma altına almış olursunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir