Hanımlara haberler

Saç ekimi aşamaları

SAÇ EKİMİ AŞAMALARI

Saç ekimi operasyonundan yaklaşık 7-8 gün öncesinden kan sulandırıcı ilaçlar, 3-4 öncesinden de alkol alınmamalıdır. sigara ise en aza indirilmelidir. Kronik hastalıklardan dolayı alınan ilaçlar kesinlikle hekiminize gösterilmelidir. Operasyondan önce saç yıkanmalı ve saça hiç bişey sürülmemelidir. Bu durum kişinin kendi sağlınız için oldukça mühimdir

Operasyona gelirken tok olunmalı ve mümkünse o gün içinde hiç sigara içilmemiş olmalı. Yanınızda başınızı sıkmayacak, arka tarafından ayarlanabilir bir şapka ve giyip çıkarırken başınıza değmeyecek bir kıyafet getirmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Saç ekimi tedavisi için dünya genelinde tercih edilen en önemli 2 yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden en çok uygulananı ise FUE tekniğidir. Kullanılan diğer yöntem olan FUT tekniği de başarılı bir yöntemdir . Fakat FUE tekniği etki ve uygulamayı kolaylaştırması bakımından enternasyonel bir çözüm yöntemi olarak kabul görmekte ve uygulanmaktadır. İki saç tekniği ile bilgi vermek gerekirse şunları söyliyebiliriz.

FUE TEKNİĞİ

Bu teknik ile saç tedavisi en yaygın olan tedavi şeklidir. Bu uygulama esnasında iki omuz arasından gerekli miktarda saç kökü özenle tıbbi materyaller ile alınır. Aynı zamanda baş kısmında tedavi uygulanacak olan bölgeye de saç köklerinin yerleştirilmesi üzere uygun çaslışmalar yapılır. Çalışma yapılmış olan baş kısmında ki bölgeye ense kısmından alınmış olan kökler özenle tek tek taksim edilir. Bu çalışmanın Foliküler Ünite Ekstraksiyonu yani FUE diye adlandırılmış olmasının sebebi ise çalışmanın ense kısmından alınan kökler ile yapılmasıdır.

FUT TEKNİĞİ

Bu teknikte saç ekimi tedavisinde halen kullanılmakta ve en az FUE yöntemi kadar etkili olan bir uygulamadır. Bu uygulamada ise başın arka alt kısmından ve kulağın alt kısmından gerekli olduğu kadar saçlı deri tabakası düzgün bir şekilde alınır. Bırakılmış olan bölge ise cerrahi işlemler sonucunda tedavi edilir. Alınmış olan parçadan ise saç kökleri bir bir ayırılır. Bu mühim çalışma çok aşırı dikkat ve özen istemektedir. Saç köklerini birbirinden ayırmak için genellikle mikroskop ile çalışma yapılır. Yapılan bu çalışmalar esnasında tedavi yapılacak olan bölge müsait hale getirilir. Saçların yerleştirilmesi için gerekli olan çalışma yapılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir