Hanımlara haberler

Saç dökülmesinin nedenleri

Bayanların güzel görünümleri için çok önemli bir faktör olan saç dökülmesinin nedenlerini ve alınabilecek önlemleri uzman görüşlerinden derleyerek sizler için hazırladık.

Bayanlarda hamilelik sonrasında ve mevsimsel dökülmeler ortalama 12 ay sonra aynı köklerden çıkmaya başlayacak olan saçlarınızın dökülme nedeni kansızlıktan kaynaklanıyorsa anemi tedavisi ile saçlarınıza kavuşabilirsiniz.
Halk arasında sıkça söylenen saçların uzatılmasının dökülmeye neden olduğuna dair şehir efsanesinin aslının olmadığı uzmanlar tarafından söylenmektedir. Saç dökülmesinin nedeni saç köklerinin hormonsal nedenlerden zarar görmesiyle başlayıp zamanla kök tamamen yok olmasıyla gelişen bir süreçtir.
Şeker hastalığı, tiroid rahatsızlıkları, yoğun stres altında kalınması, kontrolsüz yapılan diyet ve kullanılan ilaçlar nedeniyle saç dökülmesi yaşanabilir.
Saç dökülmesini önlemek için protein içeren sebze ve meyvelerin faydalı olacağı gibi dengeli beslenmenin de çok yararı olacaktır.
Saçlarınızı sürekli sıkı bir şekilde toplamak zamanla saç köklerinin zarar görmesine ve saç dökülmesine neden olacaktır.
Diyet yaparken bilinçsiz bir kür izlemek vitamin ve minarel dengesini bozabileceği için saç dökülmesine neden olabilir. Rejim yapılması düşünülüyorsa mutlaka bir diyetisyenden destek alınmalıdır.
Saç köklerinizi kuvvetlendirmek için çinko zengini tahıl, kuruyemiş gibi gıdaların tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

sac-dokulmesi-nedenleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir