Hanımlara haberler

Saç çeşitlerine göre saç bakım tavsiyeleri

Uygun bir saç bakımı için doğru şampuan ve doğru saç bakım kremleri seçilmesiyle beraber doğru zamanlarda kullanılması da önemli bir noktadır. Saçların yapılarına göre çeşitli şampuanlar bulunduğu gibi, bu şekilde saçlarınızın yapısına göre uygun şampuanları seçme konusunda sizlerde sıkıntı yaşamayarak, kısa sürede seçiminizi yaparak doğru şampuan ile temizlik ve bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca iyi bir saç bakımı için tabi ki saç derisine gerekli bakımında yapılması şarttır. Saç derisinde oluşacak olan kepeklenme vb. sorunlar için yine aynı şekilde çeşitli saç bakım ürünleri doğru seçimler doğrultusunda kullanılarak sorun giderilebilir.

Kıvırcık saçlarınıza sağlıklı bakım için, öncelikle saçınızın nemini koruyacak çeşitli ürünler kullanılmalıdır. Ayrıca saçlarınızı elektrikli şekilde göstermemek için her banyodan sonra taranmasını da ihmal etmemeye çalışın. Böylelikle bir nevi elektriğini almış olacak kısa zamanda saçlarınızı bu yönden rahatlatabileceksiniz.

Uzun saçlara sahip olan bayanlar, genelde saç uçlarının kırıklığından şikâyetçi olurlar. Ortalama 4 yılda bir saçlar kökten dökülerek yenisi çıkmaktadır. Bu nedenle her bele kadar uzanan saçlar, dökülerek ömrünü doldurmuş olup yenisi kökten çıkar. Bu sebepten ötürü saçların uçlarında da çeşitli kırılmalar olabiliyor. Eğer saçlara boya vb. gibi uygulamalar yapılırsa, daha çok kırılmalar görülebilir.

Uzun saçlar için daha çok durulanmayan saç bakım ürünlerini tercih etmeye çalışmalısınız. Saçlarınızı yıkadıktan sonra serum yardımıyla beslemeyi de yapmayı da ihmal etmemelisiniz.  Serumları ister saçlarınız nemliyken isterseniz de kurulandıktan sonra kullanabilirsiniz. Ayrıca saçlarınızı tararken yumuşak kıl fırça ile taramaya çalışın.

Kısa saçlar için fazla bakım ihtiyacı olmayacağını biliyoruz. Kısa saçlarınıza gerekli bakımı yaparken daha çok jöle vb. ürün genel anlamda kullanıldığından dolayı geceleri saçlarınızı yıkamaya özen gösterin. Gece yatmadan saçlarınızın yıkanması, saçlarınızı sağlıklı şekilde kalıcılığını sağlayacağından dolayı önemli bir husustur.

Sarı saçlı bayanlara özel olarak bakım ise tabi ki yaz aylarında önem kazanır. Çünkü yaz ayları denildiğinde tatil mevsimi açılmış olup çeşitli havuz, deniz gibi etkinlikler başlar. Havuzlarda göz taşı denilen bir hijyen unsuru kullanılır. Ancak bu taş, sarı saçlı bayanların saçlarında yıpranmaya sebebiyet vereceği için bu konuda bakım yapılmaya dikkat edilmelidir.

Saçlarınızı korumak için doğru kremleri kuaförlerinizin önerileriyle alarak kullanabilir, sizler de sarı saçlarınıza gerekli olan sağlıklı bakımı uygulayabilirsiniz. Saçlarınızla ilgili olarak ilerde sorunlar yaşamamak adına siz de bu konuda kesinlikle yardımcı olan, sağlıklı bakım ürünlerinden uzak durmamaya çalışın.

Son olarak kızıl saçlara gerekli bakımı ise bazı firmaların özel olarak saç renklerine göre çıkardıkları şampuanlar kullanılarak sağlıklı saç bakımı yapılabilir. Saçlarınızı kızılsa eğer kızıl saçlarınız için firmaların ürettiği özel şampuanları kullanabilirsiniz.

Ancak bu şampuanlar her zaman kullanılmamalıdır. Saçlarınızda solgunluğun olduğu zamanlarda ya da çeşitli zayıflamaların yaşandığı dönemlerde saçlarınıza gerekli bakımı yapmak için bu özel saç şampuanlarını kullanarak, normalden farklı olan saç renginiz, kızıl saçlarınız için siz de uygun şekilde saçlarınıza gerekli bakımı sağlamış olabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.