Hanımlara haberler

Saç boyalarına dikkat!

sacboyama

Yapılan araştırmalar gün geçtikçe artan saç boyası kullanımını ve bu boyalardaki kimyasal maddelerin insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerini gözler önüne seriyor. Kanser vakalarının ve kimyasallara bağlı alerjik reaksiyonların sayısındaki artış, organik içerikli saç boyalarına olan ilgiyi gün geçtikçe arttırıyor.

Organik içerikli olmaya gelince konu biraz daha karmaşıklaşıyor. Organik boyalar, içeriğinde organik tarımla yetiştirilmiş hammaddelerin bulunduğu anlamına geliyor. Bitkilerin yetiştirilme aşamasında kullanılan kimyasallar, organik içerikli boyalarda bulunmuyor. Bu da, saça zarar veren kimyasal boyaların devrinin kapanması anlamına geliyor. Saça sağlık kazandıran organik boyalar, amonyak ve resorsinol içermiyor. Bu da organik boyayı, diğer boyalara göre tercih edilebilir kılıyor. Rahatsız edici kokunun olmadığı organik boyalar, saçta daha uzun süreli bir kalıcılık sağlıyor. Saçların daha parlak ve daha sağlıklı görünmesini sağlayan organik boyalar, saça zarar vermiyor.

Boya işlemi sırasında kaşıntı ya da yanma gibi hisler artık geride kalıyor. Organik boya, saçlarınız boyanırken ferahlık verir. Saç derinizin ne hissettiğine dikkat edin. Bu boyanızın kalitesi hakkında bilgi vermektedir. Başarılı bir biçimde beyaz kapatma etkilerinin yanı sıra, saçınıza doğal bir parlaklık ve canlılık kazandıran organik boya, saçınızın daha canlı görünmesini sağlıyor.

Amonyak içermeyen organik boya, saçınızın üzerindeki pul tabakasının açılmasına ve boyanın saça bu yolla nüfuz etmesine yönelik bir ısı işlemi gerektirmektedir. Saçınıza ısı uygulanıp uygulanmadığını dikkat edin!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir