Hanımlara haberler

Saç bakımında Argan yağı

Argan Yağı

SAÇ BAKIMINDA DOĞAL YÖNTEM ARGAN YAĞI

Kadınların zarafetini ve güzelliğini simgeleyen ah şu saçlar!

Yıllardır kadınlar, saçlarının bakımını sağlayabilmek adına güzellik merkezlerine para harcamaktan kaçınmamışlardır. Her ay düzenli olarak gidilen merkezler kadınların güzellikte ki isteklerini karşılamaktadır. Fakat karşısında harcanılan paralar birçok kişiyi zor duruma sokmaktadır. Ancak artık Argan yağı buna bir son veriyor!

Ancak doğa bize faydalanmak için birçok imkân sunarken saçları da unutmamıştır. Dışarıdan alınan pek çok tanınmamış markanın içeriğindeki çeşitli kimyasal maddeler kadınların saçını korumak yerine yıpratma görevini üstlenmektedir.

Şayet doğadan, evimize kadar gelen çeşitli bitki ve meyve yağları ile saçların parlaklığını korumak ve bakımını sağlamak mümkündür. Eski zamanlarda yaşamış kadınların saçlarının ne kadar sağlıklı olduğumu eminiz ki herkes bilir! Ne dökülme, ne kepeklenme!

Fakat günümüz gençlerinin saçları ile yaşadığı problemler anlatmakla bitmez. Gerek kepeklenme olsun gerekse dökülme gençlerin kafaları ile yaşadıkları sorunlar arasındadır. Evet, artık bu tür sorunlara dur demenin tam vakti! Saç bakımında doğal yöntemlerin ne kadar etkili olduğunu deneyerek öğrenmek mümkün. Ayrıca saçların dış etkenlerden de zarara uğramış olduğu düşünülürsek kadınlara çok iş düşüyor muş gibi görünse de yapılacak yöntem çok basittir.

Yıpranmış saç hücrelerini canlandırmak mümkün müdür?

Evet, o mucizevî ürün argan yağıdır. Çevresel etkilerin ve serbest radikallerin yaratmış olduğu etkilere karşı saçı mümkün olduğunca koruma gücüne ve yeteneğine sahip olan bu yağ tam anlamıyla bir antioksidan kaynağıdır.

Fazla miktarda içeriğinde E vitamini içermesi ile saç renklendirmede kullanılan boya, saç kurutma makinesi, düzleştirici, perme, sprey, bukle, bukle olması için kullanılan maşa gibi saçlara zararı olan etkenlerden de olabildiğince koruma sağlamaktadır. Bu sayede kadınlar evde kendi saç bakımını sağlarken bir yandan da paraları ceplerinde kalacaktır.  Argan yağı saç bakımı için gerçekten çok faydalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir