Hanımlara haberler

Saç Dökülmesine Yol Açan Sebepler

Sağlıklı saçlara herkes kavuşmak istiyor. Ancak ne yazık ki sağlıklı ve dengeli beslenmeden sağlıklı saçlara sahip olmak pek zordur. Bu nedenle bazı araştırmalar gösteriyor ki, sağlıklı saçlar olduğu halde beslenmesine dikkat etmeyen bireylerin bu sağlıklı saçları da zamanla kaybettikleri bir durum ile karşılaşıyorlar.

Saçları Her Zaman Toplamaktan Kaçının

Topuz saç, atkuyruğu ya da benzer şekilde saç stilleri yapmak, saç dökülmesine neden olcaktır. Saçlarınızın her zaman toplanmaması, saç köklerinin çekili olmaması için önemlidir. Eğer saçlarınızı toplamak gerekiyorsa, saç köklerini germeyecek şekilde toplayabilirsiniz.

Yanlış Diyetler Uygulanmamalı

Birçok kişi, araştırmadan, kendisine uygun olup olmadığını bilmeden diyet yapıyor. Fakat bu doğru bir uygulama olmaktan ziyade, insanın bedenine yaptığı hiç doğru olmayan bir uygulamadır. Yeterli derecede beslenmeme, dengeli beslenmeme gibi durumlarda saçlarınızın yıpranmasını ve dökülmesine neden olacağını unutmamalısınız.

saç dökülmesi nedenleri
saç dökülmesi nedenleri

Hergün Saçınıız Yıkamaktan Sakının

Her gün saç yıkama, saçların kırılarak dökülmesini sağlar. Saç derisini tahriş etmektesiniz ve bu da saçlarda kırılmalar, dökülemler meydana getirir. Bu sebeple, yağlı saçlarınız dahi olsa ortalama haftada 2 ya da 3 kez saçlarınızı yıkama da fayda vardır. 

Saçlara Fön Çekme

İş yaşantısı aktif olan kadınların günlük olarak saçlarına yoğun bir şekilde fön çektikleri su götürmez bir gerçektir. Buna karşılık güzel ve bakımlı olunmak isterken, istemeden saçlardan da olabilirsiniz. İşte bu sebeple, fön ve maşa gibi uygulamaları saçlarınıza çok yakın yaptığınızdan dolayı saçlarınızın yıpranmasını da gerçekleştirmiş olacağınızı unutmayın. Kimyasal işlem yaptırmaktan kaçınmanız önerilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

kaküllü saç modelleri

Kahküllü Saç Modelleri

Saçlarınıza değişiklik yapmak istediğinizde karşınıza çıkan kahkül modeli siz de uygulamak istiyor olabilirsiniz. Ancak bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir