Hanımlara haberler

Kış Aylarında Saç Bakım Önerileri

Saçlarınıza olan ilginiz ne kadar? Saç bakımı ile hem güzelliğinizi hem de bakımınızı en doğru şekilde yansıtttığınızı biliyor musunuz? Yaz aylarında deniz, kum ve güneşin neden olacağı saçlarda ki yıpranma, renk solması, kırılma ya da sert olması durumlarından kurtulmak adına yaptığınız uygulamaların dışında, saçlarınız kış aylarıyla beraber zorlu hava şartlarına maruz kalır. Bu dönemlerde kışa hazır mısınız?

Saçlarınızı her zaman yıkamayın. Saçları her zaman yıkamak saç kurutmaya neden olur. Saçlar kurursa, yıpranmalar meydana gelir. En ideal gün olarak 3 günde bir saçların yıkanması yeterli bir süreçtir. Eğer çevresel faktörlerden az etkileniyorsanız, kirli hava sorunu yoksa 5 günde bir saçlarınızı yıkama olasılığınız olduğunu unutmayın.

kış ayları saç bakımı
kış ayları saç bakımı

Ergenlik döneminde olan bireyler için yağlı saçların yıkanması için ya da kepekli saçların yıkanması için 2 günde bir saç yıkama işlemi uygulanabilir.

Saç kurutma makinesini mümkün olmadığı sürece kullanmayın. Eğer kullanma ihtiyacınız varsa da, sadece orta sıcaklıkta çalıştırmalısınız. Fön çekmek, yüksek sıcaklıkta saçlarınızı kurutmaya maruz bırakmak, saçlarınız için oldukça zararlıdır. Fön eş değerinde maşa, saç şekillendirici diğer ürünlerde geçerlidir.

Saçlarınızı toplarken ya da bağlarken de gergin şekilde bağlamayın. Toka ve taçlarınızın germesini değil rahat şekilde toplanmasını sağlayacak, çekme ve kopmaları engelleyecek şekilde toka, taçları kullanmaya çalışın. Saçlarınızın diplerinin de bu sayede ferah etkisini göstererek rahatlatabilirsiniz.

Saçlarınızı sabun ile yıkamamaya çalışın. Çünkü sabun, cildinizi kuruttuğu gibi mantar ve bakteri üretimine neden olur. Bu da saçlarınızda da sabunun alkali içermesinden dolayı mantar ve bakteri üremesine neden olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

hindistan ceviz yagi faydalari

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları Nelerdir?

Hindistan cevizi yağı, Hindiztan cevizinin meyvesinden elde edilmektedir. Yeryüzünde birçok insan Hindistan cevizi yağı kullanarak birçok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir