Hanımlara haberler

Ojenizin Uzun Süre Dayanabilmesi İçin Neler Yapmalısınız?

Ojenizin Uzun Süre Dayanabilmesi İçin Neler Yapmalısınız?

Bakımlı bayanların en çok özen gösterdikler uzuvları tırnaklarıdır. Yedisinde yetmişine her kadın güzel ve estetik görünmek için tırnaklarına oje sürerler. Ancak sürekli iş gören bayanların ojeleri çabucak bozulur ve sık sık ojelerini yenilemek durumunda kalırlar. Ojelerini uzun süre kullanabilmek için birkaç püf noktası bulunmaktadır.
Mint-Yeşili-Oje-Renkleri-ve-Örnekleri-9
Ojenin uzun süre dayanabilmesi için öncelikle yapılması gereken kaliteli oje seçimidir. Kalitesiz ojeler çabuk kurumazken tırnaktan da çabucak sökülürler. Uzun süre kalıcı oje kullanmak için diğer yapılması gereken şey ise ilk başta renksiz cilayı tek kat olarak tırnaklara sürmektir. Sürdüğünüz bu kat kuruduktan sonra dilediğiniz renkteki ojeyi tırnak uçlarınızı kapatacak şekilde yine tek kat halinde sürünüz. Bu renkli ojeniz de kuruduktan sonra tekrar renksiz cilayı bir kat daha sürün. Böylelikle uzun süre dayanabilecek bir ojeye sahip olacaksınız. Ayrıca tırnağınıza sürdüğünüz renkli ojenin üzerine her gün bir kat parlatıcı sürmeyi unutmayın.

Çok sık kimyasal maddelerle uğraşıyorsanız ojelerinizin ve tırnaklarınızın yıpranmaması için mutlaka eldiven kullanmanız gerekmektedir. Tırnaklarınıza sürdüğünüz ojelerin kalıcılığının artması için üretilmiş koruyuculardan kullanabilirsiniz. Bu koruyucular ojenizin çatlamasını engellerken uzun ömürlü olmasını da sağlamaktadır. Ojenize zarar veren şeylerin başında sert darbeler yer alır. Ojenizin soyulmaması ve çatlamaması için tırnaklarınıza sert darbe almaktan kaçınınız. Ojenizin uzun süre dayanabilirliğini artıran bir diğer etken ise ojenin orijinal olmasının yanında taze olmasıdır.
pastel turuncu oje

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir