Hanımlara haberler

Kaş deyip geçmeyin

Çevremizde gördüğümüz milyarlarca insan olduğu gibi hepsinin farklı yüz tipi, mimikleri, hatları ve kendilerine has bir özellikleri vardır. Bir kişinin yüzüne baktığınızda en çok yüzü şekillendiren unsur şüphesiz kaşlardır. Her ne kadar kişiler yalnızca kendine yakışanı tercih etseler dahi; önemli olan göz şekline, alın ve göz estetiğine en uygun, en olağan kaşı şekillendirmektir. Kaşınızda bulunan bir adet kaş kökünün bile yerinden yanlış uzaklaştırılması demek, tüm yüz hattınızın veya ifadenizin bozulmasına sebep olabilir.

Sürekli halk arasında geçen kalın kaş modası, kavisli kaş modası sadece kişilerin birbirinden esinlenerek yaptıkları bir uygulamanın dışında bir şey değildir. Moda olarak nitelendirilen her şeyin, tüm insanlara en uygun uygulama olduğu ve herkese yakışacağı anlamı olmamaktadır. Kaş doğuştan itibaren herkeste kendiliğinden olan ve kendiliğinden bir forma giren yüzümüze ait en önemli bir detaydır. Ve şüphesiz tek tip kaş modeli sistemi herkese yakışacak anlamına gelmez. Yuvarlak surat için farklı, uzun yüz için farklı, alçak göz kapağı için ayrı modeller bulunmakla birlikte; kişinin doğuştan sahip olduğu kaş kemiği yapısı da kaşın biçimlendirilmesinde en önemli etkendir.

Bu duruma en iyi alternatif; günden güne açılan her kuaför salonunda kaş aldırmak değil, önemli olan işinin erbabı kaş tasarımcılarına uygulamayı yaptırmaktır. Kaşı seyrek olup; şeklini beğenmeyerek kalıcı makyaj ile kontur yaptırmakta alternatif olmaktadır. Birbirinden farklı olan, simetrisi ve şekli bozulmuş bir kaşı geri kazanmak için zamana ve sabra ihtiyacınız olacaktır. Çünkü kaş kökleri vücuttaki diğer kıl kökleri gibi olmadığından farklı uzama süreleri, farklı yapılanmalar gözlemlenebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

kalıcı makyaj

Kalıcı Makyaj Yaptırmak İçin Öneriler

Kalıcı makyaj yaptırmak istediğinizde, bu makyajı yaptırdıktan sonra 24 saat boyunca cildiniz herhangi bir suyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir