Hanımlara haberler

Gece Makyajının Püf Noktaları Nelerdir?

Gece Makyajının Püf Noktaları Nelerdir?

makyaj_1334741324187
Gece makyajında dikkat etmeniz gereken bazı püf noktaları bulunmaktadır; fakat gösterişli olacağım derken fazla abartıya kaçıp da kendinizi palyaçoya benzetmeyin. Makyaj yaparken gösterişli rujlar ve ışıltılı far tercihlerinde bulunabilirsiniz.

Yeterli ışık bulunan bir odada makyaj yapmak gece makyajı yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı olarak bilinmektedir. Temiz ve nemli bir cilde nemli bir süngerle fondöten sürmelisiniz. Fondöten seçiminizde saç dipleriniz ile teninizin birleştiği yerde renk değişikliği oluşumuna neden olacak fondöten seçiminde bulunmamalısınız. Özellikle saçın ten ile birleştiği yere fondöten yayılmalıdır. Fondöten üstüne süreceğiniz pudra şeffaf renkte seçilmelidir. Pudra gerekirse fırça yardımı ile yaydırılmalıdır.
Gözleri büyük göstermek için üst kirpik diplerinde siyah ya da kahverengi renk kullanımı gerçekleştirebilirsiniz. Gözlerinize çektiğiniz bu kalemi biraz dışa taşırmalısınız; alt kirpik diplerinde de ince çekilmiş bir göz kalemi uygulamasında bulunmalısınız.

Gece makyajında kullanacağınız allık seçiminde koyu renk seçiminde bulunabilirsiniz. Ama bu koyu allık fırça yardımı ile çok iyi dağıtılmalıdır. Yuvarlak bir yüzde allık elmacık kemiklerinin altından şakaklara doğru sürülürken; köşeli yüzünüz varsa çenenin alt- yan sınırına allık sürümü verilecek en doğru karar olacaktır.

profesyonel-makyaj
İnce dudaklarınız varsa kemik rengi kalemle dudaklar belirginleştirilir. Sonra parmak uçlarınızla bu kalem çizgisi dağıtılır. Dudak kalemi ile belirginleştirilen çerçeve içi istediğiniz ve makyajınıza uyumlu bir renk ile boyanır. İnce dudaklarda koyu renk; kalın dudaklarda ise açık renk tercihleriniz ile dolgun dudaklara kavuşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

kalıcı makyaj

Kalıcı Makyaj Yaptırmak İçin Öneriler

Kalıcı makyaj yaptırmak istediğinizde, bu makyajı yaptırdıktan sonra 24 saat boyunca cildiniz herhangi bir suyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir