Hanımlara haberler

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en kolay ve sağlıklı yoludur.

lazer epilasyon

EPİLASYON YAPTIRACAĞINIZ MERKEZİ SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

Lazer epilasyonun İnsan sağlığına zararı olmayan güvenilir ve etkili olduğu bilimsel olarak da açıklanmıştır. Lazer epilasyon uygulanırken en iyi cihazın seçilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Lazer epilasyon için en iyi cihaz seçilmiş olsa bile lazer epilasyon cihazının uygulanılışı, tekniği ve uygulama protokolleri sonucu etkileyecektir. Risk almamak ve sonucun iyi olduğunu görebilmek için iyi bir araştırma yapılması önerilir. Lazer epilasyon yapılan merkezlerde doktor olmayan, para maksatlı kurulan kuruluşlar gerçekleri görmeksizin cilt tipine uygun olmayan ciltteki kıllara epilasyon yapmaktadırlar. Bu sebeple sağlık bakanlığı doktor olmayan kuruluşlara izin vermemektedir. Epilasyon merkezi seçerken; bu hususlara dikkat ederek seçim yapılmalıdır.

DİJİTAL SPEKTROFOTOMETRE CİHAZI NEDİR? LAZER EPİLASYONDA NE İŞE YARAR?

Lazer epilasyonda amaç, uygulama yaparken doğru kıl köklerine temas edilerek tekrar kıl çıkmasını engellemektir. Eğer lazer ışınının dozu doğru ayarlanmazsa kıl köklerini tahriş eder ve yanık lekeleri oluşturur. Lazer epilasyon cihazının dozu uzman kişiler tarafından ayarlanılmalıdır. Lazer Epilasyon seansı sırasında ciltteki değişiklikler spektrofotometre cihazı ile izlenmeli ve doğru doz bu araç ile de belirlenmelidir. Epilasyon yaptıracağınız merkez de spektrofotometre cihazının olmasına dikkat edilmelidir.

LAZER EPİLASYONUNDA UYGULANMASI GEREKENLER

Kıl oluşumunun tamamlanması gerekir. Çünkü kökler aynı anda gelmezler. Dolayısıyla kökler aynı anda uzadıktan sonra uygulamaya geçilecektir. Vücuttaki uygulanacak bölgeler için 4-6, yüz bölgesinde uygulanacak bölgeler için de bir ay ara ile 6-12 seans gerekecektir. Seanslar kişideki kıl sayısına göre değişecektir. Gerekli dozda epilasyon yapılmalı ve maddi maksatlı epilasyon yapılmamalıdır.

LAZER EPİLASYON SAĞLIK AÇISINDAN ZARARLI MIDIR?

İyonize olmayan enerjidir, sağlık açısından zararlı değildir. Lazer epilasyonu kıldaki kök hücreleri hedefler. Ve sonuç olarak lazer epilasyon herhangi bir alerjiniz olmadığı sürece zararlı değildir. Bu konuda herhangi bir endişe duymanıza gerek yoktur. Zaten doktorunuz mutlaka size bu konu hakkında detaylı bir bilgi verecektir. Seans öncesi doktorunuza bu konuyu da danışabilir, lazer epilasyon zararlı mı, yoksa herhangi bir zararı yok mudur diye sorarsanız doktorunuz sizi aydınlatacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir