Hanımlara haberler

Göz Şekline Göre Makyaj

makyajjjMakyaj konusunda göz makyajı oldukça önemlidir. Kadınlar göz makyajına her zaman daha fazla önem vermektedir. Ancak gözleri çekici hale getirmek için göz şekline göre makyajı iyi bilmek gerekiyor. Makyaj hileleri ile küçük gözleri büyük, büyük gözleri daha da iri göstermek mümkündür. Küçük gözleri olan bayanlar daha fazla koyu renkte makyaj yaparsa iyice küçültecektir. Bundan dolayı açık renklerde yapılan makyaj gözleri irileştirir. Göze aydınlık veren canlılık katan kalemler ve farlar gözleri büyültmektedir. Gözlerinizi iri göstermenin en kolay yolu kesinlikle beyaz renkte kalem kullanmaktır. Kirpik diplerine ve içine rahatlıkla beyaz renkte kale çekebilirsiniz. En son rimelinizi kirpiklerin dip kısımlarından ucuna doğru yoğun bir şekilde kullanmalısınız. Bunun yanı sıra büyük olan ve çıkık şeklinde olan gözler oldukça benzemektedirler. Ufak bir makyaj hilesi ile küçültmek mümkündür. Gözyaşının çizgisine koyu bir renkte göz kalemini çekmeniz yeterlidir. Rimeli ise; daha çok kirpik dip kısımlarda yoğun bir şekilde kullanmalısınız.

İri göz her zaman makbuldür düşüncesi tamamen yanlıştır. Daima güzel ve yüz şekline göre göz önemlidir. Bunu makyaj hileleri ile rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Yuvarlak biçimde olan gözleri ise; daima yan kısımlara doğru makyajla uzatmak mümkündür. Bu yüzden farı göz kapağı dış ve iç köşelerde koyu renkte tonlar ortalarda çok daha açık renkler kullanılmalıdır.

Eyeliner ya da göz kalemi kullanacağınız zaman aynı yöntemi tercih etmelisiniz. Yuvarlak gözler için kedigözü makyajı çok uygundur. Bu avantajı muhakkak değerlendirmelisiniz. Birbirinden oldukça uzak gözler için burun bölgesine doğru olan yerler koyu kullanarak daha da belirgin hale getirebilirsiniz. Kaş altında aydınlatıcı bir ürün kullanmanız gözleri daha da belirgin hale getirecektir. Daha da önemlisi düşük gözleri eyeliner kullanırken yukarı çizmeniz gözleri kaldıracaktır. Bu tüyolara örnek olarak birçok sanatçı bulacaksınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

kalıcı makyaj

Kalıcı Makyaj Yaptırmak İçin Öneriler

Kalıcı makyaj yaptırmak istediğinizde, bu makyajı yaptırdıktan sonra 24 saat boyunca cildiniz herhangi bir suyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir