Hanımlara haberler

Göz Rengine Uygun Far Önerileri

kahverengi_gozKıyafetlerine uygun makyaj yapmak bayanların genel tercihleri arasında yer almaktadır. Oysa kıyafete değil göz rengine uygun makyaj yapılması gerektiğini biliyor musunuz? Mavi renkli gözleri bulunanlar zaten yeterince etkileyici bakışlara sahip olduklarından parlak renk kullanımlarında bulunmamalıdırlar. Bu göz rengi için toprak tonları ve dumanlı göz makyajı önerilerinde bulunulmaktadır.

Açık mavi gözleri bulunanlar için koyu mavi renk göz makyajı tam da yerinde bir tercih olacaktır. Mavi gözlüler mor ya da turkuaz renk tercihinde de bulunabilirler. Mavi gözlüler bakır, koyu mor, kahverengi, altın ve gri göz kalemi tercihlerinde bulunabilirler; maskara seçimleri de koyu gri ya da siyah olmalıdır. Yeşil ve ela gözlüler ise altın rengi ve soft mor tercihinde bulunarak makyaj yapmalıdırlar. Çarpıcı görünümler için açık ve parlak yeşil ideal tercihleri olacaktır. Çok koyu olmadığı sürece kahve ve yeşil renk tercihinde de bulunabilirler. Koyu renkli bütün kalemleri kullanarak makyaj yapabilirler. Maskara tercihleri asla renkli olmamalıdır. Siyah ya da kahverengi maskara tercihi bu göz rengi için en ideal tercih olacaktır.

Açık kahve tonları bu gözlüler için kullanılmaması gereken renkler arasında yer almaktadır. Kahverengi gözlüler için her renk far idealdir. Açık pembe, kayısı rengi, bej ya da açık şampanya rengi harika bir uyum sağlamanıza yardımcı olacak renk seçenekleri arsında yer almaktadır. Bakır, bronz ya da haki yeşili renk tercihiniz ile soft bir makyaj yapabilirsiniz. Patlıcan moru, siyah ya da gri göz kalemi kullanımları ile gözler daha belirgin hale gelir. Kahverengi gözlüler maskara tercihini gerçekleştirirken koyu kahve ya da siyahtan yana tercih yaparken turkuaz ve koyu yeşil tonlarından uzak durmaları gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

kalıcı makyaj

Kalıcı Makyaj Yaptırmak İçin Öneriler

Kalıcı makyaj yaptırmak istediğinizde, bu makyajı yaptırdıktan sonra 24 saat boyunca cildiniz herhangi bir suyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir