Hanımlara haberler

Ev yapımı tonik

Tonik, cildin kir ve yağlardan arındırılması ile cilt gözeneklerinin sıkılaştırılması için kullanılır. Piyasada değişik markalarda tonikler vardır. Ancak bunların büyük çoğunluğu cildinize zarar verebilecek kimyasallar içerir. Evde tonik hazırlamak bu kimyasal bazlı toniklerin kötü etkilerinden kaçınmaya yardımcı olur. İşte size evde yapabileceğiniz 2 farklı tonik tarifi;

Tarif 1: Bu tarif cilt toniği olarak limon suyu kullanımını içerir. Limon suyu ölü cilt hücrelerinin yokedilmesinde etkilidir. Limon suyu bize taze ve dengeli bir cilt bırakır. Birgünde cildinize en fazla 3 kez limon suyu ile tonik yapabilirsiniz. Biraz pamuğun üzerine bir kaç damla limon suyu sürerek cildinize bununla tonik yapabilirsiniz. Uygulamadan önce cildinizin temiz olduğundan ve nemli olduğundan emin olun. Her gün bu toniği yapmak, kesinlikle cildinizi daha sıkı ve daha parlak hale getirecek.

Tarif 2: İkinci tarifin ana maddesi kabartma tozudur. Bu tonik sivilce eğilimli cilde sahip insanlar için faydalıdır. Kabartma tozunu cilde tonik olarak kullanmadan önce sulandırılması tavsiye edilir. Bunun için boş sprey şişesini kullanabilirsiniz. Yüzünüzü su ile yıkayınız ve yüzünüze kabartma tozu karışımını püskürtünüz. Bu toniği cildinize 2 yada 3 kez uygulayabilirsiniz. Bu tonik sivilceye neden olan bakterileri dezenfekte edecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Göz Şekline Göre Makyaj

Makyaj konusunda göz makyajı oldukça önemlidir. Kadınlar göz makyajına her zaman daha fazla önem vermektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir