Hanımlara haberler

5 Basit Göz Makyajı Uygulama Tekniği

Gözleriniz için beş basit ama etkili makyaj tekniği ile karşınızdayız. Göz makyajı yanlış fırça darbeleri yada yanlış göz farı seçimi ile bir faciaya dönüşebilir. Ne olursa olsun gözlerinizin en iyi bakmasını sağlamak için kolay ve etkili göz makyaj tekniklerini sizlere sunacağız.

Göz makyajında en önemli etken renktir. Bazı göz farları belli göz renklerinde daha iyi görünüyor. Göz renginize uymayan, yanlış renk göz farı kullandığınızda, gözleriniz belirginleşmez. Açık renk gözleri olanlara uçuk mavi, kahverengi ve bronz tonları, koyu renk gözleri olanlara gri,mavi,yeşil ve mor renk göz farları iyi gelmektedir.

Eyeliner yaparken çok dikkatli olun. Önce gözlerinizin şeklini belirleyin. Çok yuvarlak yada gözlerinizi birbirine yakın yapmamaya çalışın. Kirpiklerinize şekil vermek için, kirpik şekillendirici kullanın. Bu kirpiklerinizi rimelle yukarı taşımaya çalışmaktan daha etkilidir. Kirpiklerinizin daha şehvetli ve dramatik görünmesini sağlar.

Kaşlarınızı hafif bir kalem ile doldurun. Karanlık çerçevelerin altında tüm odak gözlerinizde olacaktır.

Bu 5 basit göz makyajı uygulama teknikleri ile bir kuaföre gitmek zorunda kalmadan harika görünümlü gözlere sahip olacaksınız. Herkes güzel gözlerinizin sırrını merak edecektir ve siz de özel güzellik sırrı olarak bu ipuçlarını paylaşabilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

kalıcı makyaj

Kalıcı Makyaj Yaptırmak İçin Öneriler

Kalıcı makyaj yaptırmak istediğinizde, bu makyajı yaptırdıktan sonra 24 saat boyunca cildiniz herhangi bir suyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir