Hanımlara haberler

2013’un en yeni parfümleri

Gucci-Premiere-Blake-Lively

Her şey unutulur, kokunuz asla! Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, bir insanı hatırlamanın en iyi yolu, onun kokusunu duymak ya da onu anımsatan bir şarkı dinlemektir. Hayatımızdaki yeri bu denli önemli olan parfüm ilk kez, Ortaçağ’da Fransızlar tarafından kullanılması ile tüm dünyaya yayılmıştır. Birbirinden güzel meyveler, çiçekler ve baharatların harmanlanması ile muhteşem kokular yayan parfümler, hem bayanlar hem de beyleri daha çekici kılıyor.

Dünyaca ünlü markaların ürettiği parfümler arasında klasikleşen kokular yer alıyor. Ancak parfüm satın alırken şunu da göz önünde bulundurmanızda yarar var; internetten ya da denemeden parfüm satın almayın, çünkü bir koku herkesin üzerinde aynı etkiyi yaratmayabiliyor. Parfümle ilgili genel bilgileri artık biliyoruz, peki 2013 yılında hangi parfümler öne çıkıyor?

Yeni yıla girmemize sayılı günler kala, kış aylarının ortasına da iyiden iyiye yaklaşıyoruz. Kış aylarının gizemli, soğuk ancak bir o kadar da romantik duygularını yansıtan parfümler, özellikle 2013 yılına damgasını vuruyor.

  • Yasemin, gül ve bergamut gibi çiçek notalarının muhteşem buluşması Chanel Coco Noir, alt notalarda meşe ve vanilya ile eşsiz bir kış kokusu.
  • Asil, feminen ve bir o kadar da duygusal kadınların tercihi Givenchy Dahlia Noir, çiçekten ilham aldığı kadar odunsu kokulara da yer veriyor.
  • Fransızca “hayat güzeldir” sözcüğünden ilham alınarak yaratılan Lancome La Vie est Belle, yasemin, portakal ve zambak özü gibi notalar içeriyor.
  • Son yılların en sıra dışı parfümlerinden birisi olan Guerlain La Petite Robe Noire, 2013 yılına da damgasını vuracak gibi görünüyor.
  • Gossip Girl dizisinin ünlü güzeli Blake Lively’nin reklam yüzü olduğu Gucci Premiere, yeni yılda kendini özel hissetmek isteyen kadınlaraözel olarak satışa sunuluyor.
  • Romantik ancak bir o kadar da iddialı kadınlara hitap eden Chloe Love Eau Florale, yeşil çay, zambak ve mine çiçeği gibi notalarla kadınları cezbediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Göz Şekline Göre Makyaj

Makyaj konusunda göz makyajı oldukça önemlidir. Kadınlar göz makyajına her zaman daha fazla önem vermektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir