Hanımlara haberler

Koyu halkalar, selülit ve daha fazlası için hızlı ev ilaçları

Doğal güzellik sahibi olmak sır değil! Herşey buzdolabının içinde saklı. Bu ucuz mutfak ilaçları ile halkaları, selülitleri ve diğer cilt hastalıklarını silin.

Kabartma tozu: Yüz scrubı olarak kullanılabilecek ucuz bir seçenek. İçerisindeki sodyum bikarbonat gözenekleri tıkayan ölü hücreleri nazikçe temizler. Ayrıca doğal birçok tuz gibi antiseptik özelliği vardır. 4 çay kaşığı kabartma tozu ve 1 yemek kaşığı su ile ince bir hamur yapın. Bu karışımı göz çevreniz hariç, ıslatılmış yüz ve boynunuza küçük dairesel hareketlerle uygulayın, daha sonra 2 dakika bekletin ve ılık su ile durulayın. Daha sonra gözenekleri kapatmak için yüzünüze soğuk su çarpın. Yüzünüzü temiz bir havluyla kurulayıp, günlük nemlendiricinizi sürün. Cildi kuru ve hassas olanlar bu uygulamayı haftada bir kez yapmalılar. Normal ve yağlı cilde sahip olanlar haftada 1 den fazla uygulayabilir.

Allah’ın bize sunduğu limon nimetini, pullu ve pürüzlü ciltler için bir ilaca çevirebiliriz. Ölü deri hücreleri, limonda bulunan sitrik asit altında yumuşacık bir cilde dönüşecektir. Limonu dilimleyin, dirsek, topuk ve diz kapaklarınızın üzerini ovalayın. Ve sonra durulayın, hemen bir fark göreceksiniz.

Kahve ile selülitlerinize veda edebileceğinizi biliyor musunuz? Haftada 1 veya 2 kez dutan sonra aşağıdakileri uygulamak selülitleri geçirmek için işe yarıyor. 2 yemek kaşığı kahve ile 4 tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırıp macun kıvamına getirin. Sonra herhangi bir selülit eğilimli alan üzerinde, yukarı doğru hareketlerle yayın. 2 dakika boyunca masaj yapın ve daha sonra durulayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir