Hanımlara haberler

Kök hücre nedir? Kök hücre ile nasıl gençleşilir?

Kök hücre: insan yapısında bulunan tüm hücre yapılarına dönüşebilen hücre yapısıdır. Sıklıkla kullanımı zedelenmiş doku veya ağır ameliyatlar sonrası kalan izlerin giderilmesi için geliştirilmiş tedavi yöntemidir.

Aslında insan vücudunda kök hücreler doğum ile azalmaya başlamaktadır. En çok bulunduğu evre ise bebek anne karnında gelişimini sürdürürkendir. Vücutta kırık kemik, kalpte hasar, ciğerlerde parçalanma gibi tüm durumlarda kök hücreler oraya yerleştirilerek vucuda destek vermeleri sağlanır.

Tüm bu olanakları kök hücreler sağlarken bir diğer ana fikir ise kök hücre tedavisi ile gençleşmedir. Yaşlılık belirtilerin temek sebebi yüzde ölen deri ve deri altındaki canlılığını kaybetmeye başlıyan hücrelerdir. Bu durumlarda kök hücrelerin enjekte edilmesi ile deriye canlılık kazandırılarak gençleşme sağlanmasıda mümkündür.

Kök hücreler daha çok aktifliğini kaybetmeyen bölümlerde bulunmaktadır bunlar; bebeğin göbek bağı, kemik iliği ve damarlarda aktif olarak dolaşan kanda bulunur.

Kök hücrenin temel özellikleri:

Canlılık özelliği çok fazladır.

Tüm hücre yapılarına dönüşebilir.

Asla kendilerini yok etmezler.

Yapılarında vücuda zarar verici virüs barındırmazlar.

Kemik ana hücresinde bulunan kök hücreleri daha dayanıklıdır.

İnsan vucudunda zarar görmemesi ve etkilenmemesi sayesinde tüm hastalıklara karşı çoğaltılıp
kullanılması mümkündür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir