Hanımlara haberler

Kış aylarında cilt bakımı tavsiyeleri

Kış aylarında hepimizin karşılaştığı en büyük sorunlardan biri de hiç şüphesiz çatlayan ve kuruyan cildimizdir. Bu yazımızda sizler için kış aylarında cilt bakımı tavsiyelerini hazırlamaya çalıştık.

Kuru cilt yapısına sahip bayanların kış aylarının soğuk ve yağışlı günlerinde evden çıkmadan önce güneş koruyucusu krem kullanmalarını tavsiye etmekteyiz.

Kış aylarında yanınızdan ayırmayacağınız ve çantanızın bir köşesinde mutlaka bulunması gereken nemlendirici kreminizi sıklıkla kullanmanız cildinizin kurumasını ve çatlamasını önlemenize yardımcı olacaktır.

Ellerinizin pamuksu halini kaybetmek istemiyorsanız eldivenlerinizi dış ortamlarda mutlaka kullanmalı ve el kreminizi kullanmanızı tavsiye ederiz.

Dudaklarınızın çatlamasını ve yara oluşmasını önlemek için dudak balmlarını periyodik olarak kullanmanız çok faydalı olacaktır.

Su içmeyi bir alışkanlık haline getirmeniz ve günden en az 8 bardak su içmeniz cildinize çok iyi gelecektir.

Evinizde kalorifer, soba gibi ısıtma sistemlerinin havayı kuruttuğunu unutmamalı ve sıkça kullandığınız ortamlarda havayı nemlendirici cihazları kullanmanızı tavsiye ederiz.

kis-aylarında-cilt-bakimi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir