Hanımlara haberler

Kaş Bakımı Nasıl Yapılır?

İnsanda yüz ifadesi ve mimiğinin en iyi şekilde dışarıya yansımasını gösteren etkenler arasında kaşta büyük bir rol oynar. Birçok mutluluk, üzülme, heyecan ya da şaşırma vb. tüm duygularda, hislede somut olarak kaşın yüz ifadesine büyük katkısı vardır. İnsanlarda kaş, hem renk hem de kalınlık olarak kişiden kişiye göre değiştiği gibi kadın ve erkekte de çok farklılıklar vardır.

Kaş, sadece mimiklerde ya da yüz ifadelerinde değil, aynı zamanda güneşten gözünüzü korur, terlediğinizde de gözünüzün terden korunmasını sağlar. Sıcak iklim olan yerlerde insanların kaşlarında koyu renk ve kalın kaş varken, sıcağa göre daha soğuk bölgelerde ki insanlarda ise hem kaş rengi açık renk hem de biraz daha ince bir duruş vardır. Kaşlara iyi bakılarak güçlü tutulması önemlidir.

kaş bakımı
kaş bakımı

Kaş Bakımı Hakkında Her Şey

Her şeyden önce kaş bakımına iyi kötü gelen şeylerden biri de strestir. İnsanda kaş dökülmesi öncelikli olarak stres altındayken medana gelir. Yanlış beslenme de yine kaşlarda dökülmeye neden olmaktadır. Bu sebeple kozmetik bakımdan önce hem kendinize hem de kaşlarınız için beslenmenize, streste olmamaya dikkat etmeniz önerilir. 

Kozmetik Anlamda Kaş Bakımı Nasıl Yapılır?

Hem doğal malzeme hem de güzellik merkezlerince kaş bakımları yapılabiliyor. Doğal malzemeler genel olarak yağ ve yağ çeşitlerinden oluşmaktadır. Nedir bunlar? Örneğin badem yağı, lavanta yağı, fındık yağı ya da Hindistan yağı gibi yağlardır. Yağların tek başına kullanımı mevcutken, karışım yaparak da kullanımı bulunmaktadır. Aktar ya da çeşitli kişisel bakım – kozmetik ürünü satışı bulunan mağaza ve marketlerde de bu yağlara erişebilirsiniz.

Satın aldığınız yağı her gece kaşlarınıza pamuklu bir çubuk ile sürebilirsiniz. Daha sonrasında uykuya dalıp sabaha kadar sürdüğünüz yağın kaşınızı beslemesini bekleyebilirsiniz. Sabah kalktığınızda ise yumuşak ve cildinize iyi gelecek yüz temizleme jeli ile yıkayarak güne güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.

Bu yağların kullanımıyla beraber her geçen gün kaşlarda daha parlaklık ve dökülme sorunları daha az görülecek şekilde problemlerinizi gidermeyi başarmış olacaksınız. Farklı bir seçim olarak sizlere kaş serumunu önerebiliriz. Kaş serumlarıyla birlikte bakımınızı aksatmadan en güzel şekilde yapmış olabilirsiniz. Ve son olarak her gün yapabileceğiniz diğer uygulama da kaç fırçası kullanmanızdır. Kaş fırçası kullanarak hem kan dolaşımını hızlandırırsınız hm de daha da parlak gözükmesinde etkili bir kullanım sağlamış olabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

kuru incir faydalari

Kuru İncirin Faydaları Nelerdir?

İncirin insan hayatında yüzyıllardır var olduğunu bilmemizle beraber, taze incir bulmanın da çok kısa bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir