Hanımlara haberler

Kadınların Vazgeçilmezi : Makyaj

Kadın güzelliğinde makyajın yeri çok önemlidir. Makyaj boyanmak değil, aksine yüzdeki sorunlu gölgeleri yumuşatıp güzel uzuvları açığa çıkartmaktır. Güzel gözlü bir hanım, kullanacağı eye liner ve rimelle gözlerini vurgularken, dudaklarını belirginleştirmek isteyen bir hanım da uygun tonda seçeceği ruj ve kalemle yüz güzelliğini ortaya çıkarır. Elmacık kemiklerini belirginleştirmek ya da flulaştırmak için allığın sürülme yönü farklıdır.

Makyaja başlamadan yüz temizliği çok önemlidir. Temizliği takiben cilt tipine uygun bir nemlendiriciyle cildin nemlenmesi sağlanır. Kadın güzelliğinin önemli bir tamamlayıcısı olduğundan makyaj yapmadan önce yüz şeklinizi ve cildinizi iyi tanımanız gerekir. Her göz, dudak ve yüz şeklinin makyajı farklıdır. Aynı zamanda size yakışan ve uzak durmanız gereken renkler ve tonlar da olabilir. Bunları iyice araştırıp öğrenmeniz sağlıklı bir makyaj için gereklidir.

Kadın güzelliğinde önemli olan makyaj, kadının yaşına, bulunduğu ortama ve kıyafetine göre de değişiklik gösterir. Hafta sonu yapılan spor bir makyajla, bir davete giderken yapılacak abiye makyaj farklıdır. Aynı zamanda dipdiri bir genç kız cildine sade bir makyaj uygulanırken orta yaşlı olgun bir hanıma kıyafetine uygun daha belirgin ton ve hatlarda makyaj uygulamak gerekir. Bu nedenle ilk aşamada yüz tipinizi tanımak, bunun için gerekiyorsa uzmanlardan destek alıp kendinize uygun renkleri, tonları ve stili öğrenip o şekilde makyaj uygulamasına geçmeniz çok sağlıklı olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir