Hanımlara haberler

Kadın Cildini Canlandıracak Öneriler

Kadınlar hassas yapıya sahiptirler. Özellikle ciltleri ve saçları hemen etkilenir.

Arabaların egzoz dumanları, hava kirliliği, baca dumanı daha birçok şey saçları ve cildi yıpratır. Zamanla saçlar söner havalı görünmez cilt matlaşır ve sağlıksız bir görüntü oluşur.

Hatta bazı ciltlerde sivilce, akne yapar cilt problemleri başlar. Cildiniz sorunlu ise hemen Dermatoloji Uzmanı ile görüşmelisiniz.

Peki, cildimizi canlandırmak için bizler neler yapmalıyız?

Cilt tipimize uygun bakım maskesi kullanarak cildimizin parlak, gergin ve pürüzsüz görünmesini sağlayabiliriz. Papatya, melisa özlü maskeler cildimizin rahatlamasını, kızarıklık ve tahrişin iyileşmesini sağlar. Bu karışımla cildiniz hem ferahlayacak hem de canlanacaktır.

Beyaz kil maskesi ile cildinize maske yapabilirsiniz. Kil sayesinde cildiniz pürüzsüz görünecektir.  Her gece makyajınızı temizlemeden yatmamamız gerektiğini bilmemize rağmen bazen tembellik yapıyoruz ve sonrasında uzun süre cildimizde kalan kimyasal ürünler ve gözeneklerimizin hava almaması oksijenle buluşamaması sonucu ciddi cilt rahatsızlıkları yaşayabiliyoruz.

İleri derecedeki cilt rahatsızlıkları tıbbi ilaç kullanmadan geçmeyecektir. Bu nedenle bu tür cilt hastalıklarınız için mutlaka bir uzmandan yardım isteyiniz. Sağlıklı Günler Dilerim…

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir