Hanımlara haberler

Jojoba yağı ile cilt bakımı

Jojoba yağının sivilce eğilimli ciltler açısından son derece faydalı olduğu bilinir.  Sivilce eğilimli ciltlerin temizleme, nemlendirme tedavileri için kullanılır. Bunun dışında, jojoba yağı aynı zamanda cildiniz için bir cilt açıcıdır.

Jojoba yağı, jojoba ağacının tohumlarından elde edilir. Teknik olarak jojoba yağı, balmumu ile benzer özelliklere sahiptir. Hafif bir kokusu vardır ve altın rengindedir. Sedef hastalığı, egzema ve tırtıl gibi cilt hastalıklarının tedavisi için jojoba yağ kullanılması, eski zamanlardan beri uygulanmaktadır. Aktarlara göre jojoba yağı, diğer yağ türlerine göre insan sebumuna çok daha yakın olması sebebiyle, jojoba yağı cilt bakım ürünü olarak idealdir.

Piyasadaki cilt bakım ürünleri pazarlayan en iyi, en kaliteli markaların nemlendiricileri jojoba yağı içerir. Sivilce eğilimli ciltlerde jojoba yağı kullanmak, cilt derisine cildin yeterince yağ salgıladığı mesajı gönderilerek, cildin yağ dengesinin düzenlenmesini sağlar. Cildinize nemlendirici olarak jojoba yağı kullanmak için, avucunuza birkaç damla jojoba yağı alıp doğrudan cildinize sürün. Sonra yavaşça küçük dairesel hareketler ile cilde masaj yapın. Jojoba yağını göz çevrenize de uygulayabilirsiniz. 15-20 dakika masaj yaparak sürdüğünüz jojoba yağını cildinize yedirin. Bu işlemi günde 1 kez yapmak, sivilcelerinizin azalmasına yardımcı olacaktır.

Jojoba yağı kullanarak cilt temizliği için önce bir pamuğu suyla ıslatın, pamuğun fazla suyunu alın, sonra pamuğa 3-4 damla jojona yağı sürün. Bu pamukla cildinizdeki kir ve yağları temizleyin. 3 hafta boyunca bunu uygulamak, ayrıca sivilce izlerinizin yok olmasına da yardımcı olacaktır.

Deneyin, uygulayın, sonuçları bize yorum atın. Değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir