Hanımlara haberler

İşte siyah noktalar için 7 doğal tedavi yöntemi

1. Gül suyu ile badem tozunu karıştırıp bir macun oluşturun. Cilde bu macunu hafifçe parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulayın. 30 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayın. Bu çözüm, siyah noktalardan kurtulmak için çok iyi.

2. Limon suyu, badem yağı ve eşit parça gliserin alın ve bunları karıştırın. Yüzünüze bu karışımı uygulayın, 15 dakika bekletin ve yıkayın. Bu kombinasyon mükemmel bir sivilce, siyah nokta tedavi yöntemidir.

3. Cildinizin yağını almak için kil maskesi kullanın. Fazla yağ absorbe edilir. Bu maske gözeneklerin tıkanmasını önleyecektir.

4. Siyah noktalarınızı sıkmadan önce, sıcak su ile yüzünüze buhar maskesi yapın. Bu, cildinizin yumuşamasını ve gözeneklerinizin açılmasına yardımcı olacaktır. Buhardan sonra steril pamuk ve elinize bir eldiven giyerek siyah noktalarınızı sıkabilirsiniz.

5. Yüzünüze haftada iki kez bal maskesi uygulayın. Bu ufak kusurları dezenfeksiyon ve şifa için harika. Çünkü bal antibakteriyel özelliklere sahiptir.

6. Akne için tasarlanmış bir kükürt bazlı sabun ile günde iki kez yüzünüzü yıkamalısınız. Gece yatmadan önce ve sabah uyandıktan sonra. Yıkarken cildinize son derece nazik olun. Cildinizi aşırı yıkamak daha fazla sebum üretmek için yağ bezlerini teşvik eder ve akneyi artırır.

7. Güçlü bir multi vitamin alın. Akne yanlış beslenmenizin olduğunun bir işareti olabilir. Cildiniz beslenmenize bağlıdır. Genellikle ihmal edilen önemli bir organdır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir