Hanımlara haberler

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri
Saç uzatmak amacı ile birçok doğal yöntemlerden yararlanılmaktadır. Hızlı saç uzatmak için evinizdeki malzemelerden yararlanarak hazırlayacağınız saç bakım maskeleri ile saçlarınızı çok rahat bir şekilde uzatabilirsiniz. Civanperçemi, dövülmüş nar kabukları ve sinemaki karıştırılarak yarım saat kaynatılır. Bu su süzülüp losyon kıvamına getiriline kadar karıştırılır. Yoğun bir kıvam aldıktan sonra susam yağı ya da yumurta akı karışıma ilave edilir. Karıştırılmaya devam edilir. Hızlı saç uzatmak istiyorsanız bu karışım ile saçınızı yıkayabilirsiniz.
sac_uzatma
Hızlı saç uzatma yöntemleri arasında yer alan karadur üsaresinin tülbent ile süzülerek kıvamlaşılarak içine susam yağı ve yumurta akı ilavesi yapılarak karışım hazırlanır. Krem gibi saça uygulanabilen bu karışım ile saçınızı iki günde bir yıkamanız durumunda saçınızın hızlı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz. Bunun haricinde turp rendelenir ve yarım saat pişirilir. Bu turp haşlamasına yumurta sarısı ilave edilir. Bu bulamaç ile saçlarınıza uygulama yapılarak sık sık yıkama işlemi gerçekleştirilir.

Saç uzatmak amacı ile sinemaki, su, badem yağı ve bemiks ampulden yararlanarak hazırlayacağınız karışımı ile de saçlarınızı uzatabilirsiniz. 1 çay bardağı suda sinemaki çayını demledikten sonra içine 1 yemek kaşığı badem yağı ve bemiks ampul karıştırın. Bu karışım ile saç diplerinizi rahatlatacak şekilde masaj yaparak ( her hafta bu bakımı yapmanız gereklidir ) bu karışımın saçınızda 45 dakika beklemesine rehberlik etmelisiniz. Ardından saçınızı yıkamalısınız.
sac-uzatma-yontemleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir