Hanımlara haberler

Her kadın güzeldir

antonia_misura53-1_418590S0

Bakımlı olan her kadın güzel ve çekicidir. Ancak kimi zaman önümüze taş koyan detaylar olabilir. Güzelliğinizle ilgili bilmek istediklerinizi yazının devamında bulabilirsiniz.

SAÇLAR

Özellikle kış aylarında, saçlarınızın normalden daha hızlı yağlandığını mı düşünüyorsunuz? Bu biraz mantığa aykırı gelse de, evet haklısınız. Saç şekillendirme uzman Charles Baker ,”Dışarıdaki hava kurudukça saç derisi bu dengeyi sağlamak için daha fazla yağ üretmeye başlıyor” diyor. Bu süreç içerisinde arındırıcı şampuanları es geçin( çünkü bu kuru havayla aynı etkiyi yapacak) ve kuru şampuanları tercih edin.

YÜZ

Fondöten sürdüğünüzde yüzünüzdeki tüyler çok daha belirgin hale mi geliyor? O zaman okuyun. Makyaj uzmanı Mally Roncal, “ Çoğumuz fondöteni dairesel hareketlerle uygularız. Bu da tüyleri havaya kaldırır ve daha da belirgin hale getirir” diyor. Bu durumun üstesinden gelmek için bir fondöten fırçası edinin ve ürünü aşağı doğru darbelerle uygulayın.

BACAKLAR

Bacaklarınız çok kuru ve onları bu halde tıraş edip edemeyeceğinizi mi merak ediyorsunuz? Öncelikle tıraşı direkt olarak uyguladığınızda teninizde kesikler oluşacak ve enfeksiyon kapma riskiniz artacaktır. Öncesinde krem yapıda bir duş jeli kullanın, ardından tüylerinizi yeni bir tıraş bıçağıyla alın. Bu sayede kesilme ve enfeksiyon riskini de ortadan kaldırmış olacaksınız.

DİŞLER

Doktorunuz diş teli kullanmanız gerektiğini söyledi. Görünmez olanlar işe yarıyor mu diye merak ediyorsunuz. “Invisalign Yöntemi” adı verilen bu görünmez teller, gülümseme sorununu ortadan kaldırırken dişlerinizi istediğiniz görüntüye kavuşturuyor. Yemek yediğiniz zamanlar dışında 7/24 takmak zorunda olduğunuz bu telleri bir yıl boyunca 2 haftada bir değiştirmeniz gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir