Hanımlara haberler

Hangi Cilde Hangi Maske Yapılmalı?

Hangi Cilde Hangi Maske Yapılmalı?
Cilt bakımı yapmak için cilt türünün yağlı mı, kuru mu, normal mi olduğu bilinmelidir. Kuru cilde sahip olanlar yağlı ciltler için uygulanan cilt maskesini kullandıklarında verim alamadıkları gibi ciltlerinde çeşitli tahribata yol açarlar. Özellikle yıpranmış ciltlere canlı bir görünüm kazandırmak için cilt maskelerinin önemi bir hayli büyüktür.
sivilce-maskeleri
Cildi yıpranmış kişiler ciltlerinin eskisi gibi pürüzsüz ve canlı görünmesi için ciltlerinde bulunan ölü hücrelerden kurtulmaları gerekmektedir. Ölü hücrelerden kurtulmak için kırmızı üzümden faydalanılabilir. Kırmızı üzümün içeriğinde bulunan maddeler kan dolaşımını hızlandırırken cildin temizlenmesine de yardımcı olur. Kırmızı üzümü ezdikten sonra posasını yüzünüze sürmeniz ve yirmi dakika bekletmeniz cildinizin canlanmasını sağlayacaktır.

Kuru cilde sahip olanların yaşadığı sorun mat bir görünüme sahip olmaları, kırışık görünmeleri ve çabuk yaşlanmalarıdır. Bu sorunu çözmek için bol su içilmeli ve ol yeşillik tüketilmelidir. Bunun yanında marul yaprağını kaynar suya attıktan sonra yarım sat sonra çıkarın ve yüzünüze sürün. Daha sonra marulu attığınız su ile yüzünüzü yıkayın. Bu uygulama cildinize nem kazandırmanın yanında parlaklık da verir.

Yağlı cilde sahip olanlar ise limon kabuklarını kaynamış suya attıktan sonra püre haline getirip cildine sürmeliler. Ciltte yirmi dakika kalan limon püresini ılı suyla yıkadıktan sonra günlük nemlendirici krem sürülmelidir. Limon sıkılaştırıcı özelliği sayesinde gözenekleri küçültür ve toksinleri atar.
yoğurt maskesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir