Hanımlara haberler

Hamilelikte Platesin Faydaları

hamilePlates dünyada en çok yapılan egzersizler başında gelir ve insan vücuduna olan yararları saymakla tükenmez. Bu egzersizlerde vücudun dengesini geliştirmek amaçlanırken herhangi bir ağırlık kaldırılmaz. Seçilen hareketler birkaç kez tekrarlanır. Plates de kullanılan aletler arasında Plates topu, lastik bant, yer minderi yer alır.

Platesi her insan yaşamının her anında uygulayabilir. Özellikle hamilelerin hamileliklerinin kolay geçmesi ve doğum sonrası kaslarının toparlanması için faydalıdır. Plates yapan gebelerde endorfin hormonu salgılanır. Bu hormon kişide ruhsal ve fiziksel olarak rahatlamayı sağlamaktadır. Gebeler için ayrıca psikolojik tedavi yöntemi için uygulanabilir. Hamilelik döneminde bayanlarda kemik ve kas erimesinin yanı sıra sırt ve el ağrıları görülebilir. Plates egzersizleri sayesinde kaslar güçten düşmez, bel ve sırt kasları güçlenerek ağrı hissi yok olur. Plates yapılırken karın kasları güçlenir, denge ve nefes kontrolü öğrenilir. Hamile bayanlar nefes kontrolünü öğrendiklerinde normal doğu daha kolay bir şekilde gerçekleştirirler.

Plates sayesinde hamilelikte kol ve bacaklarda oluşan ödem ve şişkinlik yok olurken doğum sonrasında karında oluşacak sarkmalar azalır ve fizik eski görümüne kavuşur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir