Hanımlara haberler

Güneşten ve Yaşlanmaktan Korunmanın Yolları

Güneşten ve Yaşlanmaktan Korunmanın Yolları
Güneş vücuda yararlı olduğu kadar zararlı da olabilmektedir. Özellikle yaz dönemlerinde bronzlaşmak için güneşten yararlanmanız durumunda fazla güneşe maruz kalmanız durumunda cildiniz zarar görebilmektedir. Özellikle saat 11:00- 15:00 arasında güneş ışınları cilde son derece zararlıdır. Özellikle bu zaman dilimlerinde güneş ışınlarından uzak durmanız gerekmektedir. Yaz dönemlerinde denize girmek için bu saatlerde sahilde bulunabilmektesiniz. Sahilde fazla zarar görmemek için açık renk tişört giymeli ya da güneş gözlüğü takmalısınız. Fazla güneşe maruz kalma deri kanserine bile neden olabilmektedir. Özellikle vücudunda beni bulunan kişiler güneşte fazla zaman geçirmemelidirler. Güneşe maruz kalma ciltte lekelenme, cilt yaşlanması ya da cilt kanseri gibi sağlık problemleri gibi sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilmektedir.
cilt-tipine-gore-gunesten-korunma-yontemleri
Yaşlılık belirtilerinin cildinizde geç oluşmasını istiyorsanız sigara, UV ışınları ve beslenmenize dikkat etmeniz gerekmektedir. Güneşe fazla maruz kalmamak; sağlıklı ve dengeli beslenmeli ve sigara içmemeniz gerekmektedir. Beş yıl ve daha uzun süre sigara içiyorsanız cildinizde çizikler ve kırışıklıklar artmaktadır. Sigara yüzünüzde kuruluk; cildinizde grimsi tonda bir renk oluşumu; yetersiz beslenme sonucu doku yıkımı gibi etkenlerin oluşumuna neden olmaktadır.

Yaşlanma etkileri arasında yer alan derinin görünüm değişikliği de en çok sigara ve UV ışınlarından etkilenmektedir. Bu durumların oluşumuna neden olan etmenleri ortadan kaldırmanız durumunda güneşten ve yaşlanmadan korunmuş olursunuz. Size önerdiğim yöntemleri değerlendirmeye hazır mısınız?
gunesten-korunma-3

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir