Hanımlara haberler

Gözlüklü Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Gözlüklü Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?
Gözlük kullanan kadınların en büyük sıkıntısı yaptıkları makyajın gözlüklerinden dolayı yeteri kadar fark edilemez olmasıdır. Bu nedenle bazı bayanlar nasıl olsa fark edilmiyor diye makyaj yapmazken bazıları da makyajı oldukça abartırlar. Gözlük kullanan kadınlar için kaşlar oldukça önemlidir. Çünkü gözlüğün üzerinde görünen kısım kaşlardır. Bu nedenle kaşların belirgin olmasına özen gösterilmelidir. Kaşları seyrek olan bayanlar kalemle kaşlarını belirginleştirmeliler. Kaşlar gözlükle uyumlu hale getirilmelidir.
gozluklu-makyaj_orig
Kaşlar belirginleştikten sonra nötr renkli far kullanılarak göz kapağının tamamıma uygulanmalıdır. Kullanılan gözlüğün çerçevesinin ve camının rengi de makyaj yapmak konusunda belirleyicidir. Koyu renk ve kalın bir çerçeve kullanılıyorsa şeftali, krem gibi naturel renkler kullanılmalıdır. Açık renk ya da çerçevesiz bir gözlük kullanılıyorsa bronz, gri gibi daha koyu görünecek tonlar kullanılmalıdır. Bazı bayanların gözaltında bulunan morluklar hiç geçmez. Üstelik gözlük kullanıldığında bu morluklar belirginleşir. Bunun için morlukları kapatıcı makyaj malzemeleri kullanılmalıdır.

Kimi gözlük camları gözleri olduğundan daha küçük göstermektedir. Küçük görünmesini istemiyorsanız parlak ve hafif gölgeler yapabilirsiniz. Koyu tonlarda gölgelendirme yaptığınızda gözleriniz daha da küçük görünecektir. Gözlük kullanan bayanlar simli farlardan uzak durmalı bunun yerine krem farları kullanmalılar. Ayrıca gözlük camına değen uzun kirpikler kullanılmamalıdır. Kirpiklere sürdüğünüz rimeller kurursa gözlüğünüze yapışabilir. Numaralı gözlük kullanan bayanların yapacağı makyajın tonları hafif olmalıdır. Göz kapağına far ile gölge verilmeli, ince bir kalem ve maskara ile gözler belirginleştirilmelidir.
İçerik

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir