Hanımlara haberler

Göz kalemi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz kalemi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Gözlerini belirginleştirerek dikkat çekmek isteyenler göz kalemi ile son derece güzel bir görünüme kavuşabilirler. Gözünüzde şekil bozukluğu olsa bile göz kalemi ile bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Aynı zamanda küçük gözlü olanların gözlerini belirginleştirerek büyük görünmesine yardımcı olmaktadır. Göz kalemleri ile ayrıca gözlerinize derinlik kazandırabilirsiniz.
göz-kalemi-ve-eyeliner

Göz kalemi kullanırken özellikle çizgide dalgalanma olmamasına özen göstermelisiniz. Kirpik diplerine göz kalemi ile çizdiğiniz çizgiyi mümkün olduğunca ince çizmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Bunun sebebi ise herhangi bir yanlış çizim ya da dalgalanmada silme işlemini çabuk gerçekleştirmek içindir. Eğer çizgiyi düzgün çizdiyseniz üzerinden geçerek makyaj yapmanın ileriki aşamalarında göz kalemi ile çizdiğiniz çizgiyi kalınlaştırabilirsiniz. Göz kalemi ile çizdiğiniz çizgiyi olabildiğince dışa yani kirpiğe yakın çizmeniz dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı olarak bilinmektedir.

Göz kalemi kullanırken ayrıca ten renginize ve kıyafetinizin rengine uygun bir göz kalemi tercihinde bulunmanız önemlidir. Açık mavi ya da beyaz renkli kalem tercihleriniz sayesinde gözlerinizi daha iri gösterebilirsiniz. Yeşil renk tercihiniz ile ise son derece çekici bakışlara kavuşabilirsiniz. Siyah renk seçimi özellikle esmer bayanların vazgeçilmezi olmaktadır. Kumral ya da açık tenli olan bayanlarda siyah rengin yanı sıra kahverengi ya da açık gri renk tercihlerinde bulunmaktadırlar. Buğulu ve çekici gözlere sahip olmak istiyorsanız çektiğiniz göz kalemini pamuk çubuk ile yaydırarak yumuşak bir etki oluşturabilirsiniz.
Göz-Kalemi-Kullanımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir