Hanımlara haberler

Göz altı morluklarına kozmetik çözüm

Gözaltı morluklarınız varsa ve bu morluklar, yaşamınızda sizleri oldukça yoğun bir makyaj yapımına sokuyorsa ve bu durum da sizleri rahatsız ediyorsa, o halde çeşitli kozmetik ürünlerden destek almalısınız. Bu alanda öncelikle vitaminlerin, gözaltı morluklarına iyi geldiğini bildiğimiz için, kozmetik ürün seçiminde gözaltı morluk için vitamin bakımından uygun olan ürün seçimini yapabiliriz.

A, C ve E vitaminleri, bilindiği üzere gözaltı morluklarına iyi gelen vitamin türleridir. Çeşitli kimyasal sebeplerden dolayı oluşan gözaltı morluklarınız için meyve asitleri de yine iyi gelen unsurlardan bir tanesidir.

Gözaltı morluklarını gidermek için veyahut hafiflemesi açısından yukarıda saydığımız iki unsuru içeren kozmetik ürünleri kullanabiliriz. Leke açıcı özelliği bulunan ve ayrıca damarlara iyi gelen C vitamini, günümüzde son zamanlarda üretilen kozmetik ürünlerde gözaltı morluklarına iyi geldiği gibi ekstra olarak damarlarınızın da sağlıklı olmasını sağlıyor.

A vitamini bilindiği üzere cildi yenileyen bir özelliği bulunan vitamindir. Hâl böyle olunca A vitaminin de içerdiği çeşitli kozmetik ürünleri kullanmanız doğrultusunda, cildiniz üzerinde ki morluk vb. problemleri giderebilir, daha parlak cilde sahip olabileceksiniz.

Meyve asitleri içeren glikolik asitler türünde ki kozmetik ürünler de kalıcı olarak gözaltı morluklarınızın cildinize yerleşmiş olması gözükse de yüzeyden soyarak sizlere fayda sağlamaktadır. Yoğun olmadan günlük kırmızı mercimek tanesi kadar kullanmanız, cildinizi fazla ovalamadan masaj hareketleriyle, nazik hareketlerle ovalamanız yeterli olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

estetikte dikkat edilecekler

Estetik Uygulaması Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Yaz ayları gelmeden daha genç, formda ve güzel görünmek adına cildiniz için yaptırabileceğiniz birçok güzel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir